Poradnia przy Białówny przeszła remont. Tak wygląda teraz [ZDJĘCIA]

2020-11-19 8:13 hz

Zakończyła się termomodernizacja i rozbudowa budynku poradni ortopedyczno-urazowej przy ulicy Białówny 11. Został również zagospodarowany teren wokół placówki. Inwestycja była dofinansowana ze środków unijnych.

ESKA XD #009

Inwestycja polegająca na termomodernizacji i rozbudowie budynku użyteczności publicznej w centrum Białegostoku była realizowana od lutego 2020 r. i zakończyła się na przełomie października i listopada. W ramach prac wybudowano mury oporowe, schody terenowe i oświetlenie zewnętrzne oraz zagospodarowano terenu wokół budynku.

Zobacz też: "Stabilny i prorozwojowy". Budżet Województwa Podlaskiego na 2021 rok

– Dzięki inwestycji kolejny miejski budynek zwiększył swoją efektywność energetyczną. Bezpieczeństwo i komfort zarówno pracowników, jak i pacjentów poradni ortopedyczno-urazowej zyskały nową jakość – stwierdził zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, które wyniosło ponad 811 tys. zł. Łącznie prace budowlane kosztowały ponad 2 mln 958 tys. zł.