Rekrutacja do miejskich żłobków w Białymstoku. Miasto podało terminy składania wniosków

2021-04-28 12:29 hz
Żłobek Wrocław. Nabór wiosenno- letni w maju [ZASADY, REKRUTACJA]
Autor: LRCL/Pixabay/cc0 Żłobek Wrocław. Nabór wiosenno- letni w maju [ZASADY, REKRUTACJA]

Rodzice najmłodszych białostoczan mogą składać wnioski o przyjęcie dzieci do żłobków miejskich. Nabór w placówkach odbywa są przez cały rok, natomiast jednorazowe przyjęcie większej liczby dzieci z listy oczekujących odbywa się w chwili przejścia starszych dzieci do przedszkoli. Pierwszy etap tej rekrutacji rozpoczyna się już 10 maja.

Nabór do miejskich żłobków jest ciągły i trwa przez cały rok. Po nadaniu numeru PESEL dziecku rodzice mogą składać wniosek do żłobka za pośrednictwem strony: https://nabor.pcss.pl/bialystok/zlobek/. Opiekun dziecka ma prawo wyboru maksymalnie  trzech żłobków (I preferencja – żłobek najbardziej pożądany, II i III preferencja – placówki dodatkowe w razie braku miejsc w żłobku I preferencji). Po uzupełnieniu wszystkich danych rodzic musi wydrukować swój wniosek, podpisać i dostarczyć do placówki I preferencji. W momencie przyjęcia wniosku przez pracownika żłobka dziecko wpisywane jest na listę oczekujących.

Jednorazowe przyjęcie większej liczby dzieci z listy oczekujących odbywa się w chwili przejścia starszych dzieci do przedszkoli. W związku z powyższym harmonogram rekrutacyjny na rok 2021/2022 wygląda następująco:

  • Pierwszy etap rekrutacji – termin 10-21 maja 2021 r., żłobki miejskie rekrutują dzieci z pierwszej preferencji według daty zapisu i przydziału do konkretnej grupy wiekowej. W tym terminie rodzice potwierdzają chęć zawarcia umowy na korzystanie z usług żłobkowych.
  • Drugi etap rekrutacji – termin 24-28 maja 2021., rekrutacja dzieci z drugiej i trzeciej preferencji na pozostałe wolne miejsca.
  • Trzeci etap rekrutacji – ogłoszenie list dzieci przyjętych – 31 maja 2021 r. godz. 12.00.

Pracownicy placówek będą bezpośrednio kontaktowali się z rodzicami dzieci, które zostały wstępnie zakwalifikowane do danego żłobka. Opiekunowie będą musieli dostarczyć wymagane dokumenty do sporządzenia umowy na świadczenie usług przez żłobek.

Źródło: Informacja prasowa UM w Białymstoku

Raport z anteny 27.04, godz.10
Źródło: Rekrutacja do miejskich żłobków w Białymstoku. Miasto podało terminy składania wniosków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany