Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej znów w ogniu krytyki. „Gospodarka za 3 mln, a oni żebrzą na maszyny”

2021-04-13 10:59 hz
Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej znów w ogniu krytyki
Autor: telewizja FOKUS TV Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej znów w ogniu krytyki

Gienek i Andrzej to ulubieńcy fanów serialu „Rolnicy. Podlasie”. Najpopularniejsi rolnicy w Polsce niejednokrotnie doświadczają jednak nie tylko życzliwości, ale i krytyki ze strony widzów. Niektórzy z nich zarzucają rolnikom zbyt intensywne proszenie o pomoc, a także fakt, iż na ich rzecz prowadzone są zbiórki.

Zobacz, co się wydarzy w najnowszym odcinku: Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej organizują ognisko. Emilka testuje nową inwestycję [ZDJĘCIA]

Gienek i Andrzej to bez wątpienia najpopularniejsi bohaterowie serialu dokumentalnego „Rolnicy. Podlasie”. Cieszący się rzeszą wiernych fanów gospodarze z Plutycz niejednokrotnie otrzymywali pomoc od życzliwych ludzi. Zaangażowani widzowie nie tylko odwiedzali Onopiuków na wsi, ale i nieśli pomoc, m.in. darowując im sprzęt, organizując internetowe zbiórki czy pomagając w pracach na gospodarstwie, np. podczas zrywania parkietu oraz instalacji szamba. Mimo tego u Gienka i Andrzeja wiele braknie. Nie widać finalizacji zbiórki na belarkę, obora wymaga naprawy, a stan niektórych sprzętów pozostawia sporo do życzenia. Rolnicy z Podlasia zmuszeni są wykonywać niektóre prace tradycyjnymi metodami, niejednokrotnie wymagającymi dużego nakładu sił.

W sieci pojawił się fragment odcinka ukazującego problemy Andrzeja z dostawą maszyny do gnoju spowodowane strajkiem rolników. Ponieważ sprzęt nie dotarł, a – jak mówił Andrzej – drzwi od obornika się nie domykały, rolnik był zmuszony zakasać rękawy i wziąć się do ręcznej roboty. Pod wideo posypało się sporo komentarzy, a na Gienka i Andrzeja wylała się fala krytyki, że pomimo tak dużego gospodarstwa, wciąż nie mają porządnych maszyn, a na ich rzecz są organizowane zbiórki. Oto niektóre z wypowiedzi (pisownia oryginalna):

"Rolnicy. Podlasie". Gienek i Andrzej z Plutycz bohaterami 3 sezonu serialu

Gospodarka wyceniona na trzy miliony a oni zbieraja zebrza na maszyny rolnicze dobre do programu smiechu warte

Mi też się kilka rzeczy marzy, może mi kupicie?

Pytanie patrzycie kto strbajkuje ci co mają hektary i kase a nie tacy normalni jak andrzej piszcie co chcecie oni nie prosza o kase tylko andrzej mazy o belarce

Jaja se robisz. Zapomniałeś jeszcze o belarce.

Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej w ogniu krytyki. Chodzi o zbiórki [23.04.2021]

Najsłynniejszą ze zbiórek dla Gienka i Andrzeja z Plutycz jest ta prowadzona na belarkę. Sprzęt kosztuje 65 tys. zł. W minionym sezonie Onopiukom uszkodziła się prasa do słomy i siana, a zbieranie skoszonej trawy bez odpowiedniej maszyny dla kilkudziesięciu zwierząt w gospodarstwie jest bardzo trudne. A przypomnijmy, że w Plutyczach Gienek i Andrzej hodują blisko 40 sztuk bydła, pięć koni, kaczki, kury, gęsi czy indyki. W związku z problemami rolników w Internecie ruszyła zbiórka. Zaangażowali się w nią nie tylko fani, ale i m.in. Agrounia. Do tej pory zbiórka na belarkę zgromadziła blisko 50 tys. zł. Czy uda się zebrać wymagane 65 tysięcy?

Przygody Gienka i Andrzeja z Plutycz możemy śledzić w nowych odcinkach 3. sezonu serialu dokumentalnego „Rolnicy. Podlasie”. W kolejnej odsłonie razem z Jarkiem i Jastrzębiem przygotowywać się będą m.in. do ogniska. O szczegółach pisaliśmy tutaj: Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej organizują ognisko. Emilka testuje nową inwestycję [ZDJĘCIA]

Premiera kazdego nowego odcinka serialu "Rolnicy. Podlasie" odbywa się w niedziele, co tydzień, od 14 marca. 6. odcinek 3. sezonu będzie zatem wyemitowany 18 kwietnia. Początek o godz. 20.15. Wcześniej widzowie mogą obejrzeć powtórki:

  • o godz. 11.20 – poprzednich sezonów,
  • o godz. 19.15 – poprzedniego odcinka 3. sezonu.

Serial „Rolnicy. Podlasie” to prawdziwy hit telewizji FOKUS TV. Każdy kolejny odcinek gromadzi przed telewizorami setki tysięcy osób.

Źródło: Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej znów w ogniu krytyki. „Gospodarka za 3 mln, a oni żebrzą na maszyny”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany