Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej - ile NAPRAWDĘ zarabiają rolnicy z Podlasia?

2021-04-07 7:32 natu
Rolnicy. Podlasie: Ile NAPRAWDĘ zarabiają Gienek i Andrzej?
Autor: Fokus TV "Rolnicy. Podlasie": Ile NAPRAWDĘ zarabiają Gienek i Andrzej?

„Rolnicy. Podlasie” - sezon 3 hitowego serialu FOKUS TV rusza już w niedzielę, 14 marca. W nowych odcinkach zobaczymy znanych i lubianych bohaterów serii, m.in., Gienka i Andrzeja z Plutycz. Czy występu w „Rolnika z Podlasia” obok rozpoznawalności przyniosły im również wysokie zarobki? Sprawdziliśmy.

Spis treści

  1. Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej – ile naprawdę zarabiają? [07.04.2021]
  2. Ile zarabiają bohaterowie serialu "Rolnicy. Podlasie"?
  3. Rolnicy. Podlasie – sezon 3: Nowe odcinki. O której i gdzie oglądać?

Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej – ile naprawdę zarabiają? [07.04.2021]

„Rolnicy. Podlasie” to bijący rekordy popularności serial emitowany na antenie FOKUS TV. Już w niedzielę, 14 marca, odbędzie się premiera 1. odcinka 3. sezonu. Czy nowe odcinki osiągną rekordową oglądalność? Jednymi z najbardziej lubianych bohaterów serialu dokumentalnego są bez wątpienia Gienek i Andrzej z Plutycz pod Bielskiem Podlaskim. Rolnicy z Podlasia podbili serca milionów widzów. Wielu z nich odwiedza ich osobiście w gospodarstwie, przynosząc prezenty i robiąc sobie zdjęcia z prawdopodobnie najpopularniejszymi dzisiaj rolnikami w Polsce. Niedawno Gienek i Andrzej relacjonowali fanom m.in. budowę szamba w Plutyczach. Czy zmiany w ich gospodarstwie oznaczają, że serialowa rozpoznawalność przełożyła się na lepsze zarobki? 66-letni Gienek Onopiuk, który na co dzień „ma pod sobą” 50 hektarów ziemi, 40 sztuk bydła, 5 koni, a także drób – kaczki, kurki, gęsi czy indyki – w jednym z odcinków ujawnił, ile zarabia po 42 latach pracy. Te dane wielu szokować!

Emilia Korolczuk z programu „Rolnicy. Podlasie” jest w ciąży! Znamy płeć i imię dziecka

Ile zarabiają bohaterowie serialu "Rolnicy. Podlasie"?

O tym, jaką emeryturę dostaje Gienek z Plutycz, pisał niedawno Super Express. Popularny bohater serialu „Rolnicy. Podlasie” w 1972 roku zakończył służbę wojskową i wrócił na rolę, gdzie pracuje do dziś. Onopiuk pobiera emeryturę z KRUS, której wysokość ujawnił w jednym z odcinków. Wynosiła ona wówczas zaledwie 1100 zł. Od 1 marca 2021 roku w życie weszła waloryzacja emerytur i rent rolniczych, a także świadczeń wypłacanych przez ZUS. Tegorocznych wskaźnik waloryzacji wyniósl 4,24 proc. W przypadku Gienka z Plutycz świadczenie zwiększy się o około 60 zł.

Ile zarabiają Gienek i Andrzej w związku z występami w serialu „Rolnicy. Podlasie”? Takie dane są objęte tajemnicą. Według najnowszych danych GUS średnia zarobków na Podlasiu to około 4600 zł brutto. Nie można jednak stwierdzić, że przeciętny mieszkaniec województwa podlaskiego właśnie tyle zarabia, a w przypadku rolników prowadzących gospodarkę, miesięczne przychody są mocno ruchome.

Przypomnijmy, że młodszy z Onopiuków już kilka razy wspominał, że niektórzy sąsiedzi uważają, że wraz z ojcem zbijają kokosy, wskazując na zazdrość i zawiść, czego efektem były m.in. donosy na policję czy do sanepidu o złych warunkach panujących w gospodarstwie w Plutyczach. Wiele spraw kończyło się w sądzie. Andrzej i Gienek niedawno zyskali szambo, jednak – jak sami zaznaczyli – było to możliwe dzięki zbiórce przeprowadzonej przez jednego z fanów. To nie pierwsze i niejedyna tego typu inicjatywa – w sieci prowadzona jest również zbiórka na belarkę, którą Gienek i Andrzej planują sprawić sobie od dłuższego czasu, jednak wciąż brakuje im środków.

Rolnicy. Podlasie – sezon 3: Nowe odcinki. O której i gdzie oglądać?

Nowe odcinki serialu „Rolnicy. Podlasie” - 3 sezon – zobaczymy już w niedzielę, 14 marca. Pierwszy, premierowy odcinek nowego sezonu wyemitowany zostanie na antenie FOKUS TV o godzinie 20. Kolejne odsłony serii oglądać będzie można co tydzień, na antenie tej samej stacji, a także jej oficjalnej stronie internetowej.

„Rolnicy. Podlasie” to serial dokumentalny opowiadający o blaskach i cieniach prowadzenia gospodarki. Bohaterami są zwykli i prości ludzie, a tłem – wielobarwne Podlasie, region krzyżujących się kultur, odmienności wyznaniowej i kulturowej. Popularność i sukces serialu przekroczyły oczekiwania samych producentów. Dziś losy Gienka i Andrzeja, Emilki z Laszek oraz innych bohaterów śledzą miliony widzów w całej Polsce. Wokół „Rolników z Podlasia” skupiona jest duża, zaangażowana społeczność. Fani pokochali ich za naturalność, swojskość i gościnność. Nie tylko śledzą ich losy na ekranach czy w mediach społecznościowych, ale też przyjeżdżają do gospodarstw, by zrobić sobie zdjęcia z rolnikami oraz na własne oczy zobaczyć miejsca znane z serialu.

Źródło: Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej - ile NAPRAWDĘ zarabiają rolnicy z Podlasia?
Nasi Partnerzy polecają