Strażacy z Hajnówki kupili kilkanaście karmników. Pomogą nie tylko ptakom [ZDJĘCIA]

2020-12-04 7:45 hz

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce zakupili kilkanaście karmników dla ptaków. Ich wykonawcami są druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowokorninie.

Diagnoza jak wyrok! Maleńka Oliwka walczy o najdroższy lek świata

Jednostka KP PSP w Hajnówce wzbogaciła się o kilkanaście karmników wykonanych przez druhów z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowokorninie. Dołączyła tym samym do akcji Karmniki dla Kubusia mającej na celu pozyskanie środków dla chłopca chorego z Hajnówki na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. 

Czytaj też: Rower Zdanowicza inspirowany stadionem i gitarą sprzedany. Środki wesprą fundację

Mowa o Kubusiu Suchodole, 2-letnim chłopcu, którego rodzice próbują uratować przed skutkami ciężkiej choroby. Na leczenie dziecka potrzeba ponad 9,5 mln zł.

- Każdego dnia walczymy, by odzyskać to, co zabrała choroba i by Kubuś mógł zdobyć nowe umiejętności, kiedyś dla dzieci z SMA1 nieosiągalne - piszą na stronie zbiórki. - Widząc postępy innych dzieci, które są po podaniu terapii genowej, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Widzimy na własne oczy, jak dużo siły dało im to leczenie i marzymy o takich postępach u naszego synka. To daje nam motywację do dalszej walki. 

Więcej informacji na temat pomocy chłopcu dostępnych jest na stronie zbiórki: Kubuś potrzebuje najdroższego leku świata