Suchowola. Ładunek przeciął plandekę ciężarówki i wypadł na jezdnię i chodnik [ZDJĘCIA]

Suchowola. Ładunek przeciął plandekę ciężarówki i wypadł na jezdnię i chodnik [ZDJĘCIA]
Autor: OSP Suchowola

Niebezpieczne zdarzenie w Suchowoli. Jadąca w stronę Augustowa ciężarówka podczas zjazdu z ronda zgubiła ładunek. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, bo TIR przewoził arkusze blachy, które zerwały opaski i pasy transportowe, przecięły plandekę i wypadły na jezdnię, poboczę i chodnik.

  • Ładunek z jadącej w kierunku Augustowa ciężarówki przeciął plandekę i wypadł na jezdnię, pobocze oraz chodnik.
  • Na miejsce zadysponowano strażaków OSP Suchowola, którym pomagał jeden z gospodarzy.
  • Na szczęście w pobliżu ciężarówki nikt nie jechał ani nie przechodził.

Do tego groźnego zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 18. Na rondzie w Suchowoli jadąca w stronę Augustowa ciężarówka podczas zjazdu z ronda zgubiła ładunek. Pojazd przewoził arkusze blachy, które zerwały opaski i pasy transportowe, przecięły plandekę, a potem wypadły na jezdnię, pobocze oraz chodnik. Interweniujący strażacy OSP w Suchowoli przyznali, że akcja była bardzo niebezpieczna. Na szczęście w pobliżu nie było żadnych pieszych ani żadne auto nie jechało w niewielkiej odległości od ciężarówki.

Strażakom pomagał jeden z pobliskich gospodarzy, który, używając ładowarki teleskopowej, załadował arkusze blachy na naczepę. Dzięki szybkiej organizacji i dobrej współpracy udało się w krótkim czasie przywrócić ruch dwukierunkowy na ósemce.

W wypadku zginęło dwoje uczniów. Wyrok na kierowcę ciężarówki
Źródło: Suchowola. Ładunek przeciął plandekę ciężarówki i wypadł na jezdnię i chodnik [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają