Trudne warunki na drogach w Podlaskiem. Kolizje, wypadki, sporo tras nieprzejezdnych (21.01.2022) [ZDJĘCIA, WIDEO]

i

Autor: Kolizyjne Podlasie Trudne warunki na drogach w Podlaskiem. Kolizje, wypadki, sporo tras nieprzejezdnych (21.01.2022) [ZDJĘCIA, WIDEO]

Trudne warunki na drogach w Podlaskiem. Kolizje, wypadki, sporo tras nieprzejezdnych (21.01.2022) [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-21 15:02

Potwierdziły się prognozy meteorologów. W piątek w województwie podlaskim mocno sypnęło śniegiem, co w połączeniu z porywistym wiatrem doprowadziło do licznych zamieci. Skutkowały one licznymi kolizjami i wypadkami. W naszym materiale sprawdzisz aktualne doniesienia.

Policja w województwie podlaskim od rana informowała o możliwych zamieciach i gwałtownych śnieżycach. Apelowała również o ostrożnej jeździe i dostosowania prędkości pojazdów do warunków panujących na drogach.

Czytaj także: Zawieje i zamiecie śnieżne w Podlaskiem. Możliwe utrudnienia w ruchu

W ciągu dnia w całym Podlaskiem doszło do kilku gwałtownych nawałnic śniegowych, co w połączeniu z nierozważną jazdą doprowadziło do wielu kolizji i wypadków. Do najpoważniejszego doszło na DK8, konkretnie po stronie litewskiej zderzyło się aż 10 tirów.

Groźnie wyglądała również kolizja pikapa, który wpadł w poślizg na drodze w okolicach skrzyżowania ulic Kazimierza Wielkiego z Trawiastą i uderzył w bariery zarówno przodem jak i tyłem.

Z danych otrzymanych od podlaskiej policji, jak również zdjęć internautów na grupie Kolizyjne Podlasie wynika, że zdecydowanie najwięcej problemów na drogach w regionie mieli kierowcy większych samochodów (tiry, dostawcze, busy). Właśnie bus wpadł do rowu na DK19 na trasie Augustów-Giby, a kolejny wypadł z drogi przed Nową Chodorówką na DK8. Tir wypadł z tej samej DK8 przed Korycinem.

Problemy z silnymi podmuchami wiatru miało ciężarowe iveco, które wraz z naczepą zjechało do przydrożnego rowu na S8 w okolicach Popiołówki. Wypadek był na tyle groźny, że rumuńskiego kierowcę przetransportowano do szpitala.

Burza śnieżna w Zagórzu
Źródło: Trudne warunki na drogach w Podlaskiem. Kolizje, wypadki, sporo tras nieprzejezdnych (21.01.2022) [ZDJĘCIA, WIDEO]