Trzej Rumuni okradli sklep jubilerski na terenie Białegostoku

i

Autor: pixabay Trzej Rumuni okradli sklep jubilerski na terenie Białegostoku

Trzej Rumuni okradli sklep jubilerski na terenie Białegostoku [ZDJĘCIA]

2021-05-26 13:08

Trzej obywatele Rumunii w wieku 28, 30 i 45 lat pod koniec kwietnia tego roku okradli jeden ze sklepów jubilerskich na terenie Białegostoku. Złodzieje biżuterii wpadli w Wołominie. Wartość strat oszacowana przez właściciela to 17 tysięcy złotych.

Kryminalni z białostockiej komendy wojewódzkiej i miejskiej zatrzymali 3 osoby podejrzane o kradzież biżuterii. Do tego zdarzenia doszło pod koniec kwietnia w jednym ze sklepów jubilerskich w Białymstoku. Wówczas do lokalu weszła para, która pod pretekstem kupna złotego łańcuszka, poprosiła o ich obejrzenie. Chwilę później dołączył do nich wspólnik.

W momencie, kiedy mężczyzna rozmawiał z ekspedientką, złodziejska para wykorzystała jej nieuwagę i zabrała stojak z biżuterią. Potem wszyscy wybiegli ze sklepu i odjechali w nieznanym kierunku. Właściciel oszacował straty na 17 tysięcy złotych.

Kryminalni wpadli na trop sprawców w ubiegłym tygodniu. Pomogło im w tym nagranie z monitoringu, które zarejestrowało całe zdarzenie. Policjanci zatrzymali podejrzanych tydzień temu w Wołominie. Okazali się nimi obywatele Rumunii w wieku 28, 30 i 45 lat. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że 45-latka była poszukiwana 2 listami gończymi do odbycia kary 28 dni pozbawienia wolności za kradzieże.

Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży. Decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu. Zgodnie z Kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Raport z anteny 26.05, godz.10
Źródło: Trzej Rumuni okradli sklep jubilerski na terenie Białegostoku [ZDJĘCIA]