UDSK w Białymstoku otrzyma nowy kącik zabaw dla dzieci. Pomogli internauci

UDSK w Białymstoku otrzyma nowy kącik zabaw dla dzieci. Pomogli internauci
Autor: UDSK w Białymstoku UDSK w Białymstoku otrzyma nowy kącik zabaw dla dzieci. Pomogli internauci

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku rzutem na taśmę został laureatem konkursu „Serenadowe Kąciki Zabaw dla Dzieci”. Wszystko dzięki zaangażowaniu internautów, którzy wzięli udział w wirtualnym głosowaniu firmy Serenada.

„Serenada dla dzieci” to ogólnopolska inicjatywa Spółdzielczej Mleczarni Spomlek. W jej ramach organizowane są wyjątkowe kąciki zabaw dla dzieci w szpitalach oraz przychodniach zdrowia.

Czytaj także: Rusza budowa zapory na granicy z Białorusią. „Chcemy ograniczyć szkody środowiskowe”

Jak czytamy na oficjalnej stronie akcji, pomysł realizowania „Serenadowych kącików zabaw” znakomicie wpisuje się w misję spółki. Bowiem od początku działalności firmie zależy na edukowaniu najmłodszych w zakresie zdrowego stylu życia.

Pierwotnym założeniem organizatorów akcji było nagrodzenie pięciu placówek z największą liczbą głosów, ale internauci tak licznie wybierali Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny, że ostatecznie sześć placówek otrzyma „Serenadowy kącik zabaw” dla dzieci. W tym ta z Białegostoku. W skład takich miejsc wejdzie: wieża z manualnymi zabawami, które świetnie uczą koordynacji, sprawności manualnej, spostrzegawczości i cierpliwości; stolik z krzesełkami, regał pełny zabawek i książeczek oraz zestawy do kolorowania.

Obok UDSK w Białymstoku, „Serenadowe Kąciki Zabaw dla Dzieci” powstaną również w Olsztynie, Sosnowcu, Lublinie, Kielcach i Opolu.

Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Postępy nie napawają optymizmem
Źródło: UDSK w Białymstoku otrzyma nowy kącik zabaw dla dzieci. Pomogli internauci