Więcej ogródków restauracyjnych na Lipowej. Tego chce Polska 2050 Podlaskie

i

Autor: Polska 2050 Podlaskie Więcej ogródków restauracyjnych na Lipowej. Tego chce Polska 2050 Podlaskie

Więcej ogródków restauracyjnych na Lipowej. Tego chce Polska 2050 Podlaskie

2021-05-21 11:18

Radni Polski 2050 Maciej Biernacki i Tomasz Kalinowski złożyli interpelację do Prezydenta Miasta Białegostoku w sprawie możliwości powiększenia stref ogródków gastronomicznych w Białymstoku.

- Jak pokazują ostatnie dni, spędzanie czasu w centrum naszego miasta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno Białostoczan jak i osób spoza miasta - mówi Tomasz Kalinowski.

By zapewnić mieszkańcom Białegostoku możliwość bezpiecznego korzystania z lokalnej oferty gastronomicznej i przeciwdziałać niepotrzebnemu tłoczeniu się ludzi, radni Polski 2050 Maciej Biernacki i Tomasz Kalinowski wnioskują do Prezydenta Miasta o umożliwienie zwiększenia przestrzeni najmu dla ogródków gastronomicznych. Umożliwi to rozmieszczenie większej ilości stolików w restauracjach.

Więcej ogródków na Lipowej. To pomysł Polski 2050 Podlaskie

- Działanie to z całą pewnością przyczyni się także do powstania nowych miejsc pracy oraz zainteresuje nowych klientów ofertą lokalnych przedsiębiorców. - mówi Maciej Biernacki - Każdy stolik, to część nowego etatu. Każde pięć-sześć stolików to nowe miejsce pracy dla kelnera. Trzech kelnerów to jedno miejsce pracy dla kucharza. Każdy klient to też szansa na zarobek dla innych przedsiębiorców proponujących usługi: fryzjerów, kosmetyczek czy osób zajmujących się handlem. - dodał Biernacki.

Działacze Polska 2050 liczą na pozytywne rozpatrzenie przedstawionego zagadnienia.

Źródło: Informacje prasowe

Sprawdź niżej: Co robić w Białymstoku w weekend 21-23.05.2021?

Raport z Anteny 20.05
Polska 2050 Podlaskie - interpelacja

i

Autor: Polska 2050 Podlaskie
Źródło: Więcej ogródków restauracyjnych na Lipowej. Tego chce Polska 2050 Podlaskie