Wojskowy sprzęt rozjeżdza drogi w strefie przygranicznej. "Potrzebny jest specjalny fundusz"

2022-01-25 8:51 Paweł Jakubowski
Drogi interpelacja posła
Autor: Paweł Jakubowski

Wojskowe pojazdy niszczą drogi w strefie przygranicznej, dlatego należy przygotować specjalny fundusz na ich odbudowę - twierdzi podlaski poseł Robert Tyszkiewicz.

Parlamentarzysta składa w tej sprawie interpelacje do premiera Polski, w której chcę, aby rząd zarezerwował środki na odbudowę dróg po zakończeniu kryzysu.

- Skala zniszczeń jest porażająca. Drogi są zdewastowane. Kiedy kryzys nie będzie już wymagał obecności wojska, to ciężki sprzęt wyjedzie, a lokalna społeczność zostanie z problemem - mówi poseł Robert Tyszkiewicz

Fundusz, o który apeluje poseł pozwoliłby naprawić i odbudować dropi po zakończeniu kryzysu. Poseł Tyszkiewicz chce od rządu konkretnych decyzji, a nie obietnic.

W Białowieży zniszczona jest nowa ulica Pałacowa, a na ścieżce rowerowej parkują ciężkie pojazdy. W Hajnówce na kilku ulicach dewastacji ulegała infrastruktura podziemna, jak sieć wodociągowa i elektryczna - wylicza poseł.

Straty drogowe dokumentuje Starostwo Powiatowe w Hajnówce, które jednak nie posiada środków na naprawę zrujnowanych dróg. Kilka miesięcy temu premier obiecywał odbudowę dróg, ale nadal w tej sprawie nie ma żadnych formalnych decyzji​.

WOŚP - ESKA licytacja G20
Źródło: Wojskowy sprzęt rozjeżdza drogi w strefie przygranicznej. "Potrzebny jest specjalny fundusz"