gorzów bank żywności program

i

Autor: Bank Żywności w Gorzowie/facebook.com Będzie więcej różnych produktów dla ubogich.

Bank Żywności

Będzie więcej żywności dla ubogich mieszkańców Gorzowa i regionu

2023-09-26 15:36

Po ostatnim okrojonym programie operacyjnym Pomoc Żywnościowa, przypomnijmy 9 kilogramów produktów na jedną osobę, kolejny będzie trzykrotnie większy. To oznacza, że nowy rok zapowiada się bardziej optymistycznie. Jakie są plany?

Do końca września potrwa jeszcze wydawanie jedzenia w aktualnie trwającym programie. Rozpoczął się on w czerwcu, trwał tylko trzy miesiące. Do końca roku potrzebujący lubuszanie będą zaopatrywani w żywność uzyskaną od różnych sieci marketów. Nowy program to 27 kilogramów różnorodnych artykułów spożywczych.

- Jak nas poinformowano na spotkaniu w Warszawie, pierwsze dostawy mają się pojawić w styczniu, więc program ruszy w marcu. Będzie obejmował 27 kilogramów na osobę, to 18 różnorodnych produktów jak: mleko, mąka, sery, olej czy cukier. W zależności od potrzeb i stanu magazynu pulę ta można zwiększyć - wyjaśnia Krystyna Rogacewicz, dyrektor Banku Żywności w Gorzowie.

gorzów bank żywności program 2

i

Autor: Bank Żywności w Gorzowie/facebook.com Wkrótce magazyny przy Chopina zapełnią się.

W poprzednim programie produktów było trzy razy mniej. Na 3,5 tysiąca ubogich rodzin, skorzystało nieco ponad tysiąc. Część zrezygnowała, bo dostawała więcej żywności z pozysku z marketów. Bank Żywności mieści się przy ul. Chopina w Gorzowie. Szczegóły na temat pomocy można znaleźć na jego stronie oraz facebooku.

Smaczny pojedynek w Bydgoszczy. Rywalizowali uczniowie z całego regionu

Jesteś jesieniarą? Sprawdź, czy możesz zaczynać sezon!

Pytanie 1 z 10
1. Kiedy, twoim zdaniem jest dobry czas na wyciągniecie z szafy swetra?
Źródło: Będzie więcej żywności dla ubogich mieszkańców Gorzowa i regionu