Co posadzić, żeby cieszyło oko, a pszczoły były szczęśliwe? Zobacz przy Jagiellończyka

2021-04-22 17:12 sg
Gorzów: skwer
Autor: SG Na skwerze przy Jagiellończyka posadzono 100 krzewów i bylin.

Na skwerze edukacyjnym - Kwietna Łąka posadzono dziś setkę roślin. Akcję zorganizował gorzowski RDOŚ z okazji Dnia Ziemi. Niewielki skrawek zieleni vis a vis urzędu wojewódzkiego ma pokazać mieszkańcom, jak zagospodarować swoje ogrody, żeby wokół domu było ładnie i przyjaźnie dla przyrody.

Więcej kwiatów na Kwietnej Łące. Na skwerze przy ul. Jagiellończyka w Gorzowie vis a vis urzędu wojewódzkiego przybyło blisko 100 krzewów i bylin. Za kilka tygodni powinny zacząć kwitnąć i przyciągać mieszkańców i... owady. Wybrano takie rośliny, które chętnie odwiedzają pszczoły, trzmiele i inne zapylacze. Akcję sadzenia zorganizowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gorzowie. Pretekstem był Światowy Dzień Ziemi.

Mam nadzieję, że wielu mieszkańców przyjdzie tutaj i zobaczy co i jak można zrobić wokół naszego domu było ładnie i przyjaźnie dla przyrody. Około 100 krzewów i bylin posadziliśmy, jak od takich typowo znanych przez niektórych jak budleja, którą uwielbiają motyle i nawet w warunkach miejskich one do niej przylatują - mówi Józef Kruczkowski, dyrektor RDOŚ.

Gorzów: skwer
Autor: SG

Akcję wsparło nadleśnictwo Kłodawa, a także zielonogórski ogród botaniczny, które dostarczyły sadzonki. Skwer edukacyjny - Kwietna Łąka powstał rok temu. Jesienią mają się tam pojawić kolejne tablice informacyjne o ochronie rybołowów i nietoperzy.

Gorzów: skwer
Autor: SG

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Źródło: Co posadzić, żeby cieszyło oko, a pszczoły były szczęśliwe? Zobacz przy Jagiellończyka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany