gorzów promile tir Słubice 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja W wydarzeniu nikt nie ucierpiał.

Policja

Cud uratował zmotoryzowanych na K29 w Lubuskiem. Co się stało?

2024-05-28 15:41

Za kierownicą tira z naczepą siedział kompletnie pijany 53-latek. W pewnym momencie nie zapanował nad pojazdem. W sobotę [25.05] było o włos od tragedii. Mężczyzna poniesie srogie konsekwencje.

Dyżurny słubickiej komendy dostał zgłoszenie o ciężarówce leżącej na poboczu. Gdy patrol zjawił się na miejscu, zobaczył przerażający widok. W rejonie łączenia dróg K29 z A2 w kierunku Poznania na boku leżał rozbity tir. Obok niego stał kierujący, którego wygląd i zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Policjanci przeprowadzili badanie i okazało się, że 53-latek miał ponad dwa promile w organiźmie. Nie doznał żadnych obrażeń ciała, ani też nikomu, na szczęście, nie zrobił krzywdy.

gorzów promile tir Słubice 2

i

Autor: materiały Lubuska Policja Pojazd został podniesiony i trafił na policyjny parking.

53-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd na parking strzeżony. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.​

Policjanci przypominają - jazda w stanie nietrzeźwości niesie nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a przede wszystkim błędną ocenę własnych możliwości.

Pijany kierowca ciężarówki spowodował karambol w Olsztynie

Jesteś tym, co jesz - sprawdź czy dobrze odżywiasz mózg

Pytanie 1 z 10
Probiotyki to:
Źródło: Cud uratował zmotoryzowanych na K29 w Lubuskiem. Co się stało?