tydzień mobilności gorzów

i

Autor: kb

Europejski Tydzień Mobilności Gorzów

Czas przestawić się na miejską mobilność, pomóc ma w tym zabawa

2023-09-08 13:14

Ruszyły już zapisy do gry miejskiej, która w dniach 16-17 września pozwoli na odkrywanie Gorzowa, ale też możliwości komunikacji miejskiej.

Uczestnicy ze starego rynku ruszą na poszukiwanie pytań poukrywanych na przystankach, dzięki nim będzie możliwość wypełnienia krzyżówki. Finał zabawy odbędzie się w zajezdni tramwajowej przy ulicy Kostrzyńskiej. Tam MZK przygotowało niespodziankę - mówi rzecznik Zakładu Marcin Pejski:

Dla wszystkich osób, które będą brały udział w tej konkurencji, przygotował możliwość przejechania się nowym tramwajem, czyli tramwajem, który został zakupiony ze środków unijnych. Będzie można nauczyć się nim jeździć, poczuć się jak motorniczy i przejechać się po terenie zajezdni.

W zabawie mogą brać udział drużyny od 2 do 6 osób. Minimum jedna musi być pełnoletnia. Zapisać można się do 15 września przez stronę gorzowskiego magistratu, tam też znajdziecie szczegóły na temat gry. Do wyboru będzie uczestnictwo 16 albo 17 września.

Trzaskowski, Struzik i burmistrzowie o transporcie na Mazowszu. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Dlaczego to ważne?

QUIZ. Znasz Polskę jak własną kieszeń? Sprawdź, czy wiesz, gdzie leży to miasto!

Pytanie 1 z 10
Zaczniemy od czegoś łatwego. W którym województwie leży Wrocław?
Źródło: Czas przestawić się na miejską mobilność, pomóc ma w tym zabawa