Międzyrzecz: Miny

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji Dwa dni - dwie interwencje w sprawie znalezionych niewybuchów.

Dwie interwencje saperów pod Międzyrzeczem. Policja apeluje

2021-10-20 10:46

Uważajcie na niewybuchy w lubuskich lasach. Dwa dni i dwie interwencje saperów były konieczne w okolicach Międzyrzecza. Nie miała łatwego początku tygodnia komenda powiatowa policji w Międzyrzeczu.

Najpierw w poniedziałek (18.10) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze dostali sygnał o odnalezionej minie przeciwczołgowej w pobliżu Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Druga taka sytuacja był dzień później, w okolicach miejscowości Siercz radziecki ładunek odnalazł będący na grzybach mężczyzna.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 15.10.2021

W obu przypadkach najpierw na miejsce był wysłany patrol wyszkolonych policjantów, którzy teren zabezpieczyli, następnie wzywani byli saperzy. Oba ładunki ostatecznie zostały zneutralizowane na poligonie wojskowym.

Policja przypomina, jeżeli jesteśmy w lesie i znajdziemy obiekt, który wygląda na niewybuch, to natychmiast taką sytuację należy zgłosić najbliższej jednostce policyjnej. Miejsce najlepiej w takim wypadku w jakiś sposób zaznaczyć. Oczywiście podejrzanego obiektu pod żadnym pozorem nie dotykamy.

Czy prawidłowo dbasz o swoje jelita?

Pytanie 1 z 14
Czy często spożywasz alkohol?
Źródło: Dwie interwencje saperów pod Międzyrzeczem. Policja apeluje