Są takie osoby, które nie wyciągają wniosków z błędów. Tak właśnie jest w tym przypadku. Złodzieje dokonali serii włamań na terenie Słubic, na przełomie grudnia i stycznia. Usłyszeli zarzuty, a straty to prawie 7,5 tysiąca złotych.
Autor: Lubuska Policja/ Materiały prasowe
Przestępcy nie spodziewali się takiego finału. Najpierw podejrzani użyczyli sobie auto dostawcze oraz ukradli dokumenty, karty płatnicze oraz elektronikę. Wartość to ponad 2700 złotych. Kolejne kradzieże z włamaniem miały miejsce na ogródkach działkowych w Słubicach, gdzie zniknęły narzędzia oraz sprzęt za ponad 2800 złotych. Natomiast z miejskiego lodowiska mężczyźni z automatu zabrali kasetę, a w niej 1900 złotych.
Zatrzymani działali w warunkach recydywy, co skutkuje wyższą karą. Ile lat grozi im za kratami zdecyduje sąd.