Gorzów: MZK

i

Autor: MZK Gorzów

Gorzów: Cięcie połączeń MZK, a polityka parkingowa

2022-02-09 16:58

Władze miasta nakłaniają mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego i jednocześnie obcinają liczbę kursów autobusów i tramwajów. Jak w takiej sytuacji przekonać gorzowian do korzystania z MZK? – pytają radni.

Jaka przyszłość czeka gorzowskie MZK? Radni chcą o tym dyskutować na lutowej sesji. Od początku miesiąca (1.02) obowiązuje nowy rozkład jazdy miejskiego przewoźnika, w którym zmniejszono liczbę połączeń. Ma to ograniczyć straty jakie ponosi Miejski Zakład Komunikacji. Radny Radosław Wróblewski przypomina, że w czerwcu ubiegłego roku przyjęto politykę parkingową, która wprowadziła w Gorzowie wyższe opłaty za miejsca postojowe i miała przyczynić się do zmniejszenia ruchu samochodowego w centrum miasta. Alternatywą dla mieszkańców miała być komunikacja miejska.

Jeżeli chcemy skutecznie zachęcić mieszkańców do tego, żeby wysiedli z aut, a wsiedli do autobusów czy tramwajów, to to działanie będzie miało odwrotny skutek. Jeżeli mamy mniej połączeń, to jak zachęcimy mieszkańców? - pyta radny Wróblewski.

Gorzów: ul. Sikorskiego

i

Autor: SG

Radni chcą dowiedzieć się jaki jest pomysł na miejską komunikację w Gorzowie. Sesja Rady miasta powinna odbyć się 23 lutego.

QUIZ. Czy poradziłbyś sobie w życiu na wsi? Mieszczuchy nie mają szans

Pytanie 1 z 8
Jak jest Twój wymarzony poranek?
Źródło: Gorzów: Cięcie połączeń MZK, a polityka parkingowa