gorzów giełda parkomat

i

Autor: Mazinio Czy radni zgodzą sie na podwyżki za parkowanie?

Gorzów: Czy tym razem radni zgodzą się na podwyżki za parkowanie?

2021-06-16 16:35

Na czerwcowej sesji radni mają się zająć zamianami w opłatach za parkowanie. Nowa propozycja jest trochę bardziej korzystna dla mieszkańców. Ale podwyżki dalej będą znaczące. W porównaniu do projektu z marca najwięcej zyskają gorzowianie mieszkający w strefie płatnego parkowania.

Bilety w parkomatach podrożeją, ale trochę mniej. Na najbliższej sesji gorzowscy radni ponownie zajmą się sprawą wysokości opłat za miejsca postojowe w Gorzowie.​ To drugie podejście do tematu. W marcu prezydent Gorzowa wycofał się ze swojego pomysłu po tym, jak część radnych zadeklarowała, że nie poprze uchwały.

Nowa propozycja magistratu to 3,5 złotego za godzinę postoju. W marcu urząd proponował 4 złote. Stawki za 15 min i pół godziny są takie jak w marcowej uchwale czyli złotówka i 2 zł. To ciągle wysokie podwyżki, bo obecnie gorzowscy kierowcy płacą 50 gr za 15 min, złotówkę za pół godziny i 2,5 zł za godzinę. Duży sprzeciw radnych wywoływała wysokość abonamentu za parkowanie dla mieszkańców centrum. Magistrat chciał, żeby wynosił 3 tys. zł rocznie, teraz proponowana stawka to 400 zł za 12 miesięcy.

Gorzów: parking

i

Autor: SG

Uchwała zakłada również, że strefa płatnego parkowania zostanie powiększana. Liczyć będzie 50 ulic. Obejmować ma centrum i tzw. Nowe Miasto, do ul. Roosevelta. Czy tym razem prezydent przekona radnych? Dowiemy się na sesji w środę - 23 czerwca.

Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien być zniesiony w czasie pandemii?
Źródło: Gorzów: Czy tym razem radni zgodzą się na podwyżki za parkowanie?