Gorzów: dworzec PKP

i

Autor: Dawid9999/wikimedia.org Dworzec PKP w Gorzowie.

Gorzów: Kolejne podejście do przebudowy dworca PKP

2022-02-24 17:17

PKP ogłosiło nowy przetarg, ponieważ na poprzedni nikt się nie zgłosił. Koszt planowanych prac przekracza 30 mln zł. Dworzec kolejowy ma być dopasowany do planowanego przez miasto węzła przesiadkowego.

Czy tym razem znajdą się chętni na przebudowę gorzowskiego dworca kolejowego? PKP ogłosiło kolejny przetarg. Na poprzedni nie zgłosiła się żadna firma. Tym razem termin składania ofert mija 29 marca. Jeżeli znajdą się zainteresowani gorzowski dworzec mocno zmieni swoje oblicze. Przede wszystkim budynek będzie miał elewację z okładzin ceramicznych, pojawi się również nowa przeszklona ściana na wejściu głównym. Obiekt będzie zintegrowany z planowanym przez miasto centrum przesiadkowym. Na peronach będą wielkie przeszklone wiaty, nawiązujące do historycznych zadaszeń.

W budynku dworca przewidziano poczekalnię, toalety, kasy kolejowe i autobusowe, pomieszczenia komercyjne, zaplecze socjalne dla przewoźników autobusowych i kolejowych. Hol główny wyłożony będzie kamienną posadzką.

Na wykonie prac firma będzie miała 27 miesięcy. Szacowany koszt to ponad 30 mln zł. Na czas przebudowy podróżni korzystać będą z dworca tymczasowego.

Czy jesteś zagrożona anemią?

Pytanie 1 z 10
Odkąd zaszłaś w ciążę, wręcz nie możesz patrzeć na mięso...
Źródło: Gorzów: Kolejne podejście do przebudowy dworca PKP