Gorzów: przemysłówka

i

Autor: SG Trwa przebudowa biurowca przy Wełnianym Rynku.

Gorzów: Koncert w „Przemysłówce” - samochód w filharmonii

2022-02-23 14:12

Czy brak miejsc postojowych przy budowanej nowej siedzibie MCK będzie problemem? Przy „Przemysłówce” nie można było takich miejsc wyznaczyć, bo nie ma na to… miejsca. Urzędnicy wskazują parking przy filharmonii, oddalony o kilkaset metrów.

W "Przemysłówce" będą urzędy, ​MCK, ale nie będzie miejsc postojowych. Zdaniem prezydenta to nie problem, bo samochód można zostawić na parkingu przy... filharmonii. Prace w biurowcu przy Wełnianym Rynku ciągle trwają. Powstaje tam m.in. sala koncertowa na kilkaset osób. Przy samym budynku będzie słownie kilka miejsc postojowych. Na więcej nie ma miejsca, bo ogólnie w centrum jest z tym kłopot. Mieszkańcy, którzy będą wybierali się na koncerty będą musieli zostawiać samochody, gdzie indziej. Gdzie? Idealnym miejscem jest parking przy filharmonii.

To jest odległość 300, 400 m. Jeżeli mielibyśmy dedykować 300 miejsc parkingowych tylko dla tej sali, to musielibyśmy zrównać z ziemią planty wzdłuż murów obronnych i zrobić tam parking. Nie ma takiej możliwości - mówi prezydent Jacek Wójcicki.

gorzów fg parking 1

i

Autor: Mazinio Parking przy Filharmonii Gorzowiskiej.

Według urzędników na koncert dojechać będzie można też komunikacją miejską. Czy mieszkańcy będą korzystać z tych możliwości, czy w trakcie koncertów samochody zastawią całe centrum, czas pokaże.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. O który kraj chodzi? Rozpoznasz ten kształt na mapie?

Pytanie 1 z 15
Jaki kraj, zaznaczony najciemniejszym kolorem, jest widoczny na zdjęciu?
QUIZ. O który kraj chodzi? Rozpoznasz ten kształt na mapie?
Źródło: Gorzów: Koncert w „Przemysłówce” - samochód w filharmonii