Gorzów: uchodźcy

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl

Gorzów: Lokalne firmy na pomoc Ukrainie

2022-03-25 16:30

Przedsiębiorstwa we współpracy z gorzowskim magistratem dostarczają żywność, środki higieniczne, odzież czy transport. Z miastem stale współpracują 23 firmy, reprezentujące różne branże.

Śpiwory, sprzęt AGD, bielizna, transport w ten sposób lokalne firmy wspierają uchodźców. ​23 firmy działające na terenie Gorzowa współpracuje z magistratem w zakresie pomocy dla Ukraińców, którzy uciekli przed wojną. Reprezentują one różne branże. Jedne dostarczają środki higieniczne, inne żywność, bieliznę, jedna firma udostępniła halę na magazyn, przedsiębiorcy pomagają w transporcie. Zakres pomocy jest szeroki, bo i potrzeby są różnorakie.

Dla nas bardzo ważna sprawą jest pomoc przy pakowaniu transportów. Dostarczanie palet i materiałów do pakowania. Mamy to na bieżąco. Są takie firmy, które są wręcz rekordzistami i dostarczyły nam ponad 400 palet - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu.

Pomóc uchodźcom z Ukrainy może każdy. Miasto uruchomiło konto, na które można przekazywać darowizny. Wszelkie informacje na temat zbiórek, noclegów, wsparcia dla uchodźców znajdziecie na stornie gorzowskiego magistratu.

Quiz na psychikę! Jak bardzo odporny jesteś. Ten test "wjedzie Ci na banię"

Pytanie 1 z 9
Wierzysz w duchy?
Źródło: Gorzów: Lokalne firmy na pomoc Ukrainie