Gorzów: prezydent

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Zaproponowane oszczędności to wspólna decyzja prezydenta i radnych.

Gorzów: Miasto zaciska pasa i rezygnuje z inwestycji

2022-03-09 15:02

Program oszczędnościowy to na razie rezygnacja z budowy centrum przesiadkowego, zakupu od banku budynku przy ul. Jagiellończyka i zawieszenie na kilka miesięcy realizacji zadań w ramach budżetu obywatelskiego. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą dokończyć inne, ważne dla miasta inwestycje.

Gorzów rezygnuje z budowy centrum przesiadkowego. Miasto musi zaciskać pasa i szukać pieniędzy na dokończenie inwestycji. ​Rosną ceny materiałów budowlanych i paliw. Firmy realizujące inwestycje w Gorzowie chcą dodatkowych pieniędzy. Dlatego prezydent miasta w porozumieniu z radnymi postanowił zrezygnować z budowy centrum przesiadkowego, zakupu od banku budynku przy ul. Jagiellończyka i na kilka miesięcy zawiesza realizację inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. Łącznie da to ponad 42 mln zł oszczędności.

Środki z ul. Dworcowej będziemy mogli przeznaczyć na realizację i zwiększenie dofinansowania do ul. Chrobrego, która jest w fazie realizacji. Również zwiększymy poziom dofinansowania na CEZiB, tam już widzimy wzrost kosztów - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Gorzów: centrum przesiadkowe

i

Autor: Autorskie Atelier Architekta Leszka Horodyskiego

Na razie inne inwestycje nie są zagrożone, ale wszystko zależy od tego jak będzie wyglądała sytuacja na rynku. Prezydent podkreśla, że wprowadzone cięcia nie są związane z pomocą uchodźcom z Ukrainy.

Quiz na prawdziwego Polaka. Test z patriotyzmu

Pytanie 1 z 10
W 1834 roku anonimowo ukazał się Kordian Juliusza Słowackiego. W którym mieście miało to miejsce
Źródło: Gorzów: Miasto zaciska pasa i rezygnuje z inwestycji