Gorzów: Nie ma jeszcze decyzji, kiedy ruszą punkty powszechnych szczepień

2021-04-16 15:12 sg
Za budowę nowej hali odpowiada miejska spółka Słowianka.
Autor: Mogo 1987/wikipedia.org

W Gorzowie wskazano dwie lokalizacje, gdzie odbywać się będą masowe szczepienia – to Słowianka i przystań wioślarska. Termin uruchomienia tych punktów poznamy wkrótce. Szczepionych w nich będzie po 500 osób dziennie. Nie trzeba będzie jeździć po całym kraju, żeby się zaszczepić.

W poniedziałek (19.04) ruszają punkty masowych szczepień, ale... nie wszędzie. W województwie lubuskim jako pierwsza zacznie działać placówka w Żarach. Termin uruchomienia takich miejsc w Gorzowie poznamy za kilka dni. Informowaliśmy już, że magistrat wyznaczył dwie lokalizacje: lodowisko na Słowiance i przystań wioślarską przy ul. Fabrycznej. Dodatkowe punkty mają szczepić dziennie około 500 osób. Dzięki ich uruchomieniu mieszkańcy nie będą już musieli jeździć po całym regionie, żeby się zaszczepić. Zasady rejestracji nie ulegają zmianie.

Będzie wskazany najbliższy punkt tej osobie, która będzie się rejestrowała. To może być punkt masowych szczepień, bądź też punkt szczepień populacyjnych, ale dostępność będzie zdecydowanie większa i poprawi się ona w województwie - mówi Joanna Branicka, rzecznik lubuskiego NFZ.

W całym województwie lubuskim powstanie ponad 20 punktów masowych szczepień. Mogę one działać nawet kilka miesięcy, o ile będzie takie zapotrzebowanie.

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?
Źródło: Gorzów: Nie ma jeszcze decyzji, kiedy ruszą punkty powszechnych szczepień
Nasi Partnerzy polecają