Gorzów: rada miasta

i

Autor: SG Sesja Rady Miasta Gorzowa (fot. archiwum).

Gorzów: O czym będa radzić radni na najbliższej seji?

2021-11-23 17:51

W środę na sesji radni będą decydować o wielu przedsięwzięciach, jakie miasto planuje na przyszły rok. Chodzi o remonty ulic, obiektów edukacyjnych, czy zakup autobusów elektrycznych. Będzie też o budżecie obywatelskim.

Pieniądze na stadion lekkoatletyczny, zmiany w budżecie obywatelskim, wiele inwestycji w gorzowskiej oświacie. To tylko część spraw jakie pojawią się na środowej (23.11) sesji. Miasto planuje już zadania na przyszły rok, chce na nie zaciągnąć zobowiązania i radni muszą wyrazić na to zgodę.

Chodzi o modernizację wentylacji hali sportowej przy Czereśniowej, budowę boisk przy Gastronomiku i SP 21. Przy tej ostatniej planowana jest także przebudowa sali gimnastycznej. Do tego prace przy kilku przedszkolach. Zmodernizowanych ma być kilka ulic m.in. Srebrna, Konstytucji 3 Maja, Ikara, Wał Poprzeczny. Miasto chce także budować Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla osób niepełnosprawnych i kupić autobusy elektryczne. Będzie także o budżecie obywatelskim. Radni dowiedzą się jak oceniają go mieszkańcy i zdecydują czy wprowadzone zostaną zmiany.

Formalnością powinno być przekazanie 1 miliona 260 tys. zł zł na stadion lekkoatletyczny. Pieniądze przekazał marszałek i PFRON. Sesja rozpocznie się o godz. 14. Przebieg można śledzić online, link na stronie miasta.

Czy znasz telefoniczne numery kierunkowe?

Pytanie 1 z 10
Żeby dodzwonić się do Warszawy, musisz wybrać numer zaczynający się na:
Źródło: Gorzów: O czym będą radzić radni na najbliższej sesji?