Gorzów: Pamiętajmy o nauczycielach nie tylko w ich święto

2021-10-14 15:27 sg
Gorzów: dzień nauczyciela
Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w "Gastronomiku".

Dzień edukacji narodowej to święto wszystkich pracowników szkół i przedszkoli. W Gorzowie w placówkach oświatowych uczy ponad 2200 nauczycieli. Wszyscy wykonują ciężką pracę, ale pamięta się o nich najczęściej tylko z okazji dnia nauczyciela – ubolewają związkowcy.

Dziś kwiaty i życzenia, na co dzień trudna praca. Nauczyciele mają swoje święto. W Gorzowie, w szkołach nie ma lekcji. W niektórych gorzowskich placówkach jest dzień wolny, w innych nauczyciele pracują, opiekując się uczniami. W Gorzowskim teatrze odbyły się wojewódzkie uroczystości związane z dniem edukacji narodowej. Barbara Zajbert szefowa gorzowskiego ZNP życzyłaby sobie, żeby o nauczycielach pamiętać nie tylko z okazji ich święta.

Ten zawód oprócz tego, że jest ciężki, to pamiętamy o nim tylko 14-go i mówimy 14 października dobrze o nauczycielu, a tak to traktujemy tego nauczyciela bardzo różnie. I bardzo przykre sytuacje się zdarzają, bo mamy niektórych bardzo krewkich rodziców – mówi Zajbert.

Gorzów: nauczyciele
Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl W Gorzowie pracuje ponad 2200 nauczycieli.

Ciągle nierozwiązaną sprawą są niskie zarobki nauczycieli, które powodują, że młode osoby nie garną się do zawodu. Na to wszystko nałożyła się pandemia, która była dużym wyzwaniem również dla pedagogów. W Gorzowskich szkołach i przedszkolach pracuje ponad 2200 nauczycieli.

Którym typem osobowości jesteś?

Pytanie 1 z 8
Opisz swój charakter