gorzów waterpolo memo 1

i

Autor: facebook.com/gkpw59 Piłkarze wodni zjada do Gorzowa.

Sport

Gorzów: Piłkarze wodni ku pamięci wybitnego trenera Ryszarda Łuczaka

2023-06-07 15:38

W weekend [10-11.06] sportowe wydarzenie w Gorzowie. Zjadą goście z Niemiec, z którymi gorzowskie drużyny rozegrają mecze. Kibice piłki wodnej mogą przez dwa dni zasiąść na trybunach Słowianki. Emocji nie zabraknie. Będzie także bankiet.

Udział w drugim memoriale legendarnego gorzowskiego trenera wezmą- GKPW-59, Alfa Gorzów oraz SV Weiden. Na uczestników czeka rywalizacja, pamiątkowe koszulki, dyplomy i nagrody. Oczywiście nie zabraknie wspomnień o trenerze Łuczaku.

- To był niesamowity człowiek, nie znałem wcześniej nikogo takiego. Ponad 20 lat spędziłem z trenerem Łuczakiem, najpierw jako junior a potem jako senior. Miał inne podejście, zawsze można było do niego pójść, zwrócić się i porozmawiać. Zawsze naprowadził na porządną drogę, bo my nie byliśmy grzecznymi chłopcami - wspomina Piotr Diakonów, trener GKPW 59, organizator turnieju.

gorzów waterpolo memo 3

i

Autor: facebook.com/gkpw59 Utytułowany Ryszard Łuczka zmarł w 2021 roku.

Drużynę z Niemiec przez wiele lat prowadził syn Ryszarda Łuczaka. Teraz jest w zarządzie klubu. Pojawią się także byli zawodnicy piłki wodnej oraz ci, którzy jeszcze trenują w klubach w Łodzi, Szczecinie czy Poznaniu. Zagrają  m.in Michał Diakonów, Janek Szabłowski, Konrad Czapczyński czy Oskar Szymonik.

II memoriał rozpocznie się w sobotę [10.06] na gorzowskiej Słowiance- mecze od godz. 10 do 12 i od 17 do 19, a w niedzielę od 10 do 12.  Mile widziani sympatycy piłki wodnej. Trybuny czekają, wstęp wolny.​ Zaplanowano także bankiet charytatywny, z którego zebrane środki pójdą na bieżącą działalność klubu. 

Kolor Fest 2023 w Bydgoszczy

Wakacje 2023 - jak powinieneś je spędzić? Rozwiąż quiz i sprawdź

Pytanie 1 z 10
Co najchętniej robisz w wolnym czasie?
Źródło: Gorzów: Piłkarze wodni ku pamięci wybitnego trenera Ryszarda Łuczaka