kolejki stacja gorzów

i

Autor: kb Kolejka na stacji przy rondzie Ofiar Katynia. Chwilę po 5. rano.

Gorzów: Pogoda znowu piękna, na niektórych stacjach kolejki

2022-02-25 7:44

Kolejny piękny pogodowo poranek w Gorzowie. Na drogach o poranku bez większych incydentów, martwią tylko kolejki na niektórych stacjach benzynowych. Ważny apel: bez siania paniki. Paliwa nie zabraknie, chyba, że sami do tego doprowadzimy.

Faktem jest, że wczesnym porankiem na niektórych stacjach benzynowych w Gorzowie były braki i zatankować nie można było. Faktem też jest, że na niektórych po godzinie 5. rano były kolejki.

Siać paniki nie ma jednak co, dostawy są realizowane na bieżąco. W mediach społecznościowych uspokaja także rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Warta w Gorzowie wczoraj przekroczyła stan ostrzegawczy, jej poziom jest nieco powyżej 390 centymetrów. Rozmawiałem jednak wczoraj z szefem zarządzania kryzysowego z urzędu wojewódzkiego powodów do paniki absolutnie nie ma. Faktem jest, że do stanu alarmowego brakuje jakichś 80 centymetrów.

POJAZDY WOJSKOWE [używane, cywilne, ile kosztuje?] | ESKA XD - Prosto z salonu #43

W ubiegłym tygodniu ruszyły od dawna zapowiadane prace na mostku w Łupowie, na drodze krajowej nr 132. Wyznaczone są objazdy. Inne dla osobówek, inne dla pojazdów ciężarowych. Piesi do dyspozycji mają kładkę obok.

Alternatywna trasa dla osobówek wiedzie przez Racław i Baczynę. Z kolei ciężarówki jeżdżą przez Bolemin, Krzeszyce, Nowiny Wielkie, przez most w Świerkocinie lub prosto drogą krajową nr 22. Zmiany dotyczą także komunikacji publicznej.

Lada chwila dodatkowe utrudnienia czekają gorzowian na skrzyżowaniu Jagiełły z Chrobrego i Wybickiego, które na kilka-kilkanaście dni będzie całkowicie zamknięte. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi, aktualnie nie sprzyjają warunki warunki pogodowe.

Ładny poranek w Gorzowie. Na niebie sporo chmur, ale słońce intensywnie próbuje się przebić. Tak ma wyglądać praktycznie cały piątek. Delikatne opady deszczu ze śniegiem synoptycy przewidują tylko po godzinie 20. O poranku 2-3 stopnie, gorzowskie termometry wskażą dzisiaj maksymalnie 7.

Jutro (26.02) do 12 ma być pochmurno, poza tym weekend w Gorzowie ładny, słoneczny. Sobota pod względem temperatur bliźniaczo podobna będzie do dzisiaj (25.02), niedziela już chłodniejsza. Na nockę z soboty na niedzielę synoptycy przewidują kilkustopniowy przymrozek. Weekend także pod znakiem bardzo wysokiego ciśnienia. W niedzielę nawet w okolicach 1040 hektopaskali.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. O który kraj chodzi? Rozpoznasz ten kształt na mapie?

Pytanie 1 z 15
Jaki kraj, zaznaczony najciemniejszym kolorem, jest widoczny na zdjęciu?
QUIZ. O który kraj chodzi? Rozpoznasz ten kształt na mapie?
Źródło: Gorzów: Pogoda znowu piękna, na niektórych stacjach kolejki