wypadek wołogoszcz

i

Autor: Materiały OSP Dobiegniew

Gorzów: Poranek spokojny, wieczorem poważny wypadek w okolicy

2022-01-04 7:00

Poranek na drogach w Gorzowie i regionie jest spokojny, czego nie można powiedzieć o wczorajszym wieczorze. Przed 21 w okolicach Dobiegniewa na czołówkę poszły dwie osobówki. To cud, że nikt nie zginął. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Krajowa 22 na wysokości Wołogoszczy była nieprzejezdna do około 22.

Swobodnie kierowcy jeżdżą już Olimpijską. Świeżutka nawierzchnia leży od ronda Myśliborskiego do alei 11 listopada. Pozostały jeszcze formalności, takie jak namalowanie pasów, czy poprawki w oznakowaniu. To samo dotyczy się skończonego ostatnio fragmentu Kombatantów.

EskaROCKLive! - Ostrowska - cały koncert

Kierowcy, pamiętajcie, że od 1 stycznia wszedł w życie nowy taryfikator mandatów. Po zmianach sąd będzie mógł chociażby wystawić grzywnę do 30 tysięcy złotych za jazdę po pijaku, czy też za skrajnie niestosowanie się do limitów prędkości. Do tej pory było to 5 tysięcy złotych.

Sporo zapłacą także właściciele pojazdu, którzy nie ujawnią sprawcy przekroczenia prędkości w chwili popełnienia wykroczenia. To będzie groziło mandatem do aż 8 tysięcy złotych! Pierwsze osoby już to odczuły w Gorzowie. W niedzielę (02.01) dwóch kierowców dostało po 2 tysiące złotych i dwóch po 1500. Wszyscy stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

W budżecie Gorzowa na 2022 rok znalazło się kilka inwestycji drogowych. Główne? Kosynierów Gdyńskich od ronda Kosynierów do skrzyżowania Słowiańskiej ze Żwirową. Wyremontowana i przebudowana ma zostać także Spichrzowa od Mostu Staromiejskiego do ulicy Hejmanowskiej.

Mgliście po 7 zrobiło się w Gorzowie. Do tego dojdą mniejsze lub większe opady deszczu przez większość dnia. Nie jest to korzystne połączenie pogodowe dla gorzowskich kierowców, także noga z gazu. W ciągu dnia 6-7 stopni na termometrach i praktycznie zerowe szanse na słońce. Ciśnienie niziutkie - poniżej 1000 hektopaskali.

QUIZ. Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele. 100 proc. to cud!

Pytanie 1 z 15
W jaki dzień tygodnia katolicy powinni zachowywać „wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych”?
Źródło: Gorzów: Poranek spokojny, wieczorem poważny wypadek w okolicy