Gorzów: centrum

i

Autor: SG Centrum Gorzowa.

Gorzów: Prezydent Wójcicki liczy na 70-80 mln euro. Ruszają negocjacje z zarządem regionu

2021-05-21 17:53

Przelicznik na mieszkańca byłby najbardziej sprawiedliwy – mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa, który szykuje się do negocjacji z zarządem województwa lubuskiego. Stawką są miliony euro z nowego unijnego budżetu. Pieniądze miasto chce przeznaczyć na ekologiczny transport i budowę północnej obwodnicy.

Północna obwodnica i ekologia. Na to Gorzów chce wydać w najbliższych latach unijne pieniądze. W poniedziałek (24.05) prezydent Gorzowa wraz z przedstawicielami pozostałych trzech lubuskich MOF-ów spotka się z marszałkiem województwa. Rozmawiać będą o nowym rozdaniu funduszu. Gorzów liczy na 70- 80 mln euro w ramach ZIT-ów. Pierwsze środki powinny trafić do gorzowskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego w przyszłym roku. Te pieniądze mają umożliwić budowę północnej obwodnicy miasta. O inwestycji mówi się od lat. Jej koszt to około 200 mln zł. Poza tym Gorzów chce być bardziej eko.

Unia Europejska mocno stawia na ekologię, więc chcemy pójść w autobusy elektryczne, kolejne tramwaje, w termomodernizacje wszystkich obiektów oświatowych: szkół, przedszkoli – mamy ich 66; w zieloną energię, w zaopiekowanie się wodą opadową, zatrzymanie jej; w poprawę bezpieczeństwa - mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

Gorzów: CEZiB

i

Autor: SG Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie realizwoane jest ze środków z ZIT-ów.

W mijającej perspektywie budżetowej UE gorzowski MOF otrzymał ponad 50 mln euro. Pieniądze pozwoliły m.in. zakupić nowe tramwaje czy wybudować Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:
Źródło: Gorzów: Prezydent Wójcicki liczy na 70-80 mln euro. Ruszają negocjacje z zarządem regionu