Gorzów: kajaki

i

Autor: Hanna Rudzińska/PTTK Ziemia Gorzowska Gorzowski PTTK organizauje kolejny spływ kajakowy (fot. archiwum)

Gorzów: Przemyśl sprawę i zgłoś się na spływ Myślą

2021-05-18 16:25

W sobotę odbędzie się pierwszy w tym sezonie spływ kajakowy organizowany przez gorzowskie PTTK. Kilka miejsc w kajakach jeszcze zostało. Organizatorzy obiecują spory wysiłek i niezapomniane wrażenia.

Prawdziwa przygoda w naturze - gorzowskie PTTK w sobotę (22.05) organizuje spływ kajakowy rzeką Myślą. Do pokonania będzie 13 kilometrów. Kajakarze ruszą z okolic wioski Staw. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w kajakach. Zainteresowani muszą się przygotować na kilka godzin zmagań z rzeką i niespodziankami jakie ona niesie.

To wspomnienia na całe życie - mówi Zbigniew Rudziński, prezes PTTK Ziemi Gorzowskiej. – W tamtym roku mieliśmy jeden z takich spływów na Myśli. Dużo przeszkód było zwalonych przez rzekę. Mimo, że byliśmy bardzo zmęczeni, ale to był taki reset i taka satysfakcja, że udało nam się to wszystko pokonać, że wynagrodziło cały ten wysiłek.

Na koniec uczestnicy odwiedzą jeszcze park dendrologiczny w Mościcach. Spływ jest płatny, a w cenie jest transport na miejsce spływu i koszt wynajęcia kajaków. Wyjazd autokarem w sobotę, o godz. 8 z parkingu przy hali sportowej ul. Szarych Szeregów. Zainteresowani wszelkie informacje znajdą na Facebooku PTTK Ziemia Gorzowska.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:
Źródło: Gorzów: Przemyśl sprawę i zgłoś się na spływ Myślą