Gorzów: Sala sesyjna

i

Autor: Marta Liberkowska/gorzow.pl Punkt wsparcia dla uchodźców od środy działać będzie w sali sesyjnej.

Gorzów: Punkt wsparcia przenosi się z Lamusa do sali sesyjnej

2022-03-14 15:46

Liczba uchodźców przekroczyła oczekiwania i okazało się, że były Lamus jest za ciasny. Od środy ludzie z Ukrainy obsługiwani będą w sali sesyjnej gorzowskiego magistratu.

Gorzowski punkt wsparcia dla Ukraińców zmienia miejsce. Zamiast w Lamusie uchodźcy przyjmowani będą w sali sesyjnej urzędu miasta. Przenosiny zaczęły się dzisiaj (14.03), a od środy punkt będzie już działał w nowym miejscu. Przenoszenie biura do nowej lokalizacji nie zakłóci pracy punktu.

Na podstawie obserwacji liczby osób, jaka tam dociera doszliśmy do wniosku, że biuro musimy powiększyć. Tam jest zdecydowanie więcej miejsca i jesteśmy w stanie uchodźcom i osobom tam pracującym zdecydowanie lepsze warunki - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy magistratu.

Gorzów: Lamus

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl Wnioski o świdczenia można składać w punkcie w byłym "Lamusie".

Punkt w nowym miejscu czynny będzie tak, jak wcześniej, czyli w godzinach 8.30-18.00. Natomiast do 22 działa telefon 697 662 349. Uchodźcom pomagają przedstawiciele Fundacji Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Polsce, pracownicy magistratu, urzędu pracy i wolontariusze, Ukraińcy którzy mieszkają w Gorzowie od lat.

Nazwij to inaczej - która nazwa jest właściwa?

Pytanie 1 z 20
Kabaczkiem nazywamy niekiedy:
Źródło: Gorzów: Punkt wsparcia przenosi się z Lamusa do sali sesyjnej