Ulica Słoneczna ma być remontowana w 2021 roku

i

Autor: mz Miasto dołoży do przebudowy ul. Słonecznej 1,5 mln zł.

Gorzów: Ul. Słoneczna będzie remontowana. Miasto znalazło brakujące 1,5 mln zł

2021-05-21 13:13

Na ogłoszony przetarg zgłosiły się dwie firmy. Obie chcą za remont ul. Słonecznej ponad 6 mln zł. To dużo więcej niż chciało wydać miasto. Brakowało 1,5 mln zł. Prezydent przejrzał budżet i znalazł brakująca kwotę. Inwestycja zatem ruszy.

Urząd dołoży brakujące pieniądze i będzie można podpisać umowę na remont ulicy Słonecznej - potwierdził nam Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. Ta informacja na pewno bardzo ucieszy mieszkańców osiedla. Wprawdzie w przetargu na wykonanie inwestycji wzięły udział dwie firmy, ale obie miały więcej pieniędzy niż urząd planował wydać.

Na prace przeznaczymy dodatkowe półtora miliona złotych - potwierdza Jacek Wójcicki. - wybierzemy najkorzystniejszą ofertę. Na najbliższej sesji będziemy przenosić środki i dokładamy te 1,5 mln zł. Łączny koszt inwestycji, razem z częścią która muszą zrobić wodociągi to 6 mln zł. Realizujemy.

Pieniądze pochodzą z oszczędności z innych inwestycji, m.in. z modernizacji Szkoły Podstawowej nr 1.

Przypomnijmy: Wykonawca przebuduje 760 metrowy odcinek ul. Słonecznej - od cerkwi przez plac Słoneczny, aż do skrzyżowania z ul. Olimpijską. Inwestycja według planów urzędników ma być gotowa do 30 listopada.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Źródło: Gorzów: Ul. Słoneczna będzie remontowana. Miasto znalazło brakujące 1,5 mln zł