gorzów poranek

i

Autor: kb

Gorzów: Środa słoneczna, wietrzna i bez deszczu

2022-02-23 7:31

Pogoda dzisiaj już bliżej wiosennej. Może delikatnie powiać o poranku, ale to będą tylko momenty. Chwilę pokropi, będzie pochmurno, ale z bardzo licznymi przejaśnieniami.

Dosłownie centymetra, może dwóch brakuje gorzowskiej Warcie do przekroczenia stanu ostrzegawczego. Ten został wyznaczony na 390 centymetrów, w tej chwili wynosi 389. Jest to efekt nocnych, momentami dosyć intensywnych opadów deszczu.

Powodów do paniki jednak na razie nie ma, poziom alarmowy wyznaczony jest na 470 centymetrów, także jeszcze jest sporo rezerwy. Dla formalności przypominam, wciąż obowiązuje zakaz wchodzenia na dolne tarasy bulwaru. W tej chwili i tak nie byłoby to możliwe ze względu na jego zalanie.

Przejezdna już jest ulica Mieszka I, od Mickiewicza do Borowskiego. Prace na gorzowskim śródmieściu nabierają powoli rumieńców. Oczywiście na końcowe efekty jeszcze trzeba trochę poczekać, zwłaszcza na Chrobrego.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 18.02.2022

W ubiegłym tygodniu ruszyły od dawna zapowiadane prace na mostku w Łupowie, na drodze krajowej nr 132. Wyznaczone są objazdy. Inne dla osobówek, inne dla pojazdów ciężarowych. Piesi do dyspozycji mają kładkę obok.

Alternatywna trasa dla osobówek wiedzie przez Racław i Baczynę. Z kolei ciężarówki jeżdżą przez Bolemin, Krzeszyce, Nowiny Wielkie, przez most w Świerkocinie lub prosto drogą krajową nr 22. Zmiany dotyczą także komunikacji publicznej.

Lada chwila dodatkowe utrudnienia czekają gorzowian na skrzyżowaniu Jagiełły z Chrobrego i Wybickiego, które na kilka-kilkanaście dni będzie całkowicie zamknięte. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi, aktualnie nie sprzyjają warunki warunki pogodowe.

Wciąż sporo chmur na gorzowskim niebie, sporo też przejaśnień i tak ma wyglądać cały dzień. Deszczu być nie powinno, poza delikatnym kapuśniaczkiem po 10. O poranku na gorzowskich termometrach 5-6 stopni, później może dobić do maksymalnie 9 stopni.

Może być dzisiaj naprawdę wietrznie. Ale to do godziny 13. Według IMGW wiatr nie osiągnie więcej niż 90 km/h, ale to naprawdę tylko momentami. Ciśnienie ma być w normie, to miła odmiana w stosunku do poprzednich dni.

QUIZ. Dosłownie czy w przenośni? Co znaczą te wyrażenia? Uważajcie, by "nie dać plamy"!

Pytanie 1 z 15
Co to znaczy "drzeć z kimś koty"?
Źródło: Gorzów: Środa słoneczna, wietrzna i bez deszczu