Gorzów: rowery

i

Autor: SG Do udziału w akcji zachęcają gorzowscy urzednicy.

Gorzów: Wskakujcie na rowery i kręćcie kilometry na chwałę miasta! Nagrody czekają

2021-05-24 16:37

1 czerwca rozpoczynają się kolejne zmagania o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Gorzów bierze udział w zabawie trzeci raz. Żeby zachęcić mieszkańców przygotowano nagrody i różnego rodzaju gry. Kilometry dla Gorzowa można kręcić przez cały czerwiec.

Szykujemy się do wielkiego kręcenia kilometrów na dwóch kółkach. Gorzów chce zostać... Stolica Polski, rowerową stolicą. 1. czerwca rozpoczyna się ogólnopolski konkurs... dla miast. Każdy kto weźmie udział w zabawie i nakręci trochę kilometrów dla Gorzowa zostanie nagrodzony.

W tym roku przygotowaliśmy, podobnie jak w poprzedniej rywalizacji, medale. Wystarczy przejechać 250 km by zostać nagrodzonym - mówi Paweł Najdora z Rowerowego Gorzowa.

Gorzów: rowery

i

Autor: SG

Dla uczestników przygotowano także rowerowe gadżety: koszulki, bidony, plecaki, dzwonki czy pompki rowerowe. Przy okazji urzędnicy chcą nakłonić gorzowian do wzięcia udziału w grach miejskich - zostaną one dodane do aplikacji Aktywne Miasta.

Tam trzeba będzie zdobywać po kolei rożne punkty i po zdobyciu wszystkich będzie można do nas przyjechać i odebrać gadżety, które będą do zdobycia w grze miejskiej - mówi Dawid Kuraszkiewicz z wydziału sportu.

Gorzów walczyć będzie o tytuł Rowerowej Stolicy Polski po raz trzeci. By wziąć udział w zabawie koniecznie trzeba mieć aplikację Aktywne Miasta. W ubiegłym roku w rywalizacji uczestniczyło 1300 gorzowian, którzy przejechali łącznie ponad 360 tys. km.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Źródło: Gorzów: Wskakujcie na rowery i kręćcie kilometry na chwałę miasta! Nagrody czekają