gorzów stłuczka

i

Autor: WP/Stoją ! Gorzów

Gorzów: Zapowiada się na chłodniejszy weekend

2022-02-11 7:28

Ten tydzień przyzwyczaił nas do dosyć wysokich temperatur, jak na pierwszą połowę lutego. weekend już zapowiada się nieco chłodniej. To będzie jednak tylko chwilowe, od poniedziałku możliwe nawet 10 stopni.

Od kilku dni duże utrudnienia czekają kierowców próbujących dojechać do Kostrzyna drogą krajową nr 31. Przed mostem nad Wartą puszczony jest ruch wahadłowy. W godzinach 6-22 ruchem zarządza kierujący, na pozostałą część doby władzę przejmuje sygnalizacja świetlna.

Wszystko w związku z budową mostu tymczasowego nad Wartą. Stary ma być wkrótce rozebrany, w jego miejsce będzie wybudowany nowy. Korki nie są tak wielkie, jak można było się spodziewać. Wykonawca ogranicza ruch faktycznie tylko w momencie wykonywania prac, a to nie następuje ciągiem.

Podobna sytuacja będzie się miała na mostku w Łupowie, na drodze krajowej nr 132. Tutaj utrudnień spodziewajcie się od poniedziałku (14.02). Dla niektórych to będzie zdecydowanie gorsza informacja niż prace w Kostrzynie, bo tu siłą rzeczy wykonawca ruchu wahadłowego nie wprowadzi.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 04.02.2022r.

Jadąc osobówką będziecie musieli pojechać przez Baczynę i tam odbić na Racław i tak dojedziecie do ronda w Łupowie. Kierowcy ciężarowych będą musieli objeżdżać przez krajową 22 przez Bolemin i Krzeszyce, a następnie 131 przez Świerkocin aż do skrzyżowania w Nowinach. Sporo dodatkowych kilometrów się szykuje, a utrudnienia mogą być aż do czerwca.

Utrudnienia też wciąż w samym Gorzowie. Przedłużają się prace na Słonecznej i Żwirowej. Jeszcze trochę poczekamy na otwarcie Chrobrego i Mieszka I, a także przedłużenia Spichrzowej. Lada chwila dodatkowe utrudnienia czekają gorzowian na skrzyżowaniu Jagiełły z Chrobrego i Wybickiego, które na kilka-kilkanaście dni będzie całkowicie zamknięte. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi.

Dzisiaj nieco chłodniej w Gorzowie, niż przez resztę tego tygodnia. Nie ma co jednak narzekać, o poranku mamy jakieś 3 stopnie, maksymalnie w ciągu dnia będzie 6. Trzeba pamiętać, że to wciąż pierwsza połowa lutego. Delikatnie może pokropić kilkukrotnie w ciągu dnia. Są też szanse na przebijające się słońce.

Ciśnienie dzisiaj praktycznie w normie, wystrzeli powyżej niej jutro. Na weekend będzie delikatna zmiana pogody, mówimy o ochłodzeniu. Najbliższe dwie nocki będą z przymrozkami. Będzie jednak ładnie, bo bez opadów i dosyć słonecznie. W poniedziałek z kolei na termometrach nawet...10 stopni. Zima na całego.

QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo!

Pytanie 1 z 12
Wśród światowych bestsellerów nie brakuje fantastyki, a prym wiodą przygody Harry’ego Pottera. Książki z tego cyklu wydano kilkaset milionów razy… A pierwsza z nich to Harry Potter i filozoficzne co?
Źródło: Gorzów: Zapowiada się na chłodniejszy weekend