Gorzów: Słońsk

i

Autor: Wojsyl/wikipedia.org Zamek Joannitów w Słońsku.

Gorzów: Zgłoś zabytek do renowacji, można zdobyć 1 mln zł

2022-02-07 17:19

Konkurs „Nasz zabytek” organizuje Fundacja Most the Most. Właścicielem obiektu musi być samorząd lub skarb państwa. Trzeba wypełnić wniosek, zrobić zdjęcia zabytku i wysłać do organizatorów.

Zgłoś zabytek i zdobądź milion na jego renowację. Konkurs „Nasz Zabytek” organizowany jest przez Fundację Most the Most. Obiekty z terenu województwa lubuskiego od dziś (7.02) można już zgłaszać.

Uczestnicy konkursu mogą zadbać o zabytki ze swojej okolicy, którym chcą przywrócić świetność. Trzeba też zaproponować pomysł, jak zwycięski obiekt może być wykorzystany przez lokalną społeczność. Z przesłanych propozycji wybrana zostanie jedna, która może liczyć na dofinansowanie do 1 mln zł. Ważne, żeby zabytek należał do samorządu lub skarbu państwa.

Aby zgłosić obiekt do konkursu, należy zrobić zdjęcie oraz wypełnić wniosek i wysłać je. Będą one dostępne na stronie mostthemost.pl. Na oferty fundacja czeka do 7 marca. Do tej pory rozstrzygnięto konkursy dla województwa dolnośląskiego i podlaskiego. Szczegóły na stronie fundacji.

QUIZ. Jedzenie na literę ... . Z pozoru proste pytania mogą Cię zaskoczyć!

Pytanie 1 z 26
Inaczej kluski, na literę M:
Źródło: Gorzów: Zgłoś zabytek do renowacji, można zdobyć 1 mln zł