Gorzów: MZK

i

Autor: SG

Transport publiczny

Gorzowskie tramwaje świętują 125 lat. Co przygotwano na jubileusz?

2024-03-01 13:59

Jeden z symboli Gorzowa ma już 125 lat. Chodzi o tramwaje, które codziennie wożą mieszkańców do szkół i pracy. Jest okolicznościowe logo. Od marca do lipca zaplanowano kilka jubileuszowych wydarzeń. Miłośnicy tramwajów powinni być usatysfakcjonowani.

Gorzowskie tramwaje mają już 125 lat. Mieszkańcom o jubileuszu przypominać będzie okolicznościowe logo, które od soboty (2.03) pojawi się na wszystkich tramwajach i autobusach. Na tym świętowanie się nie kończy. Od marca do lipca zaplanowano kilka wydarzeń. Jeszcze w marcu będzie korowód tramwajów, z atrakcjami dla gorzowian. Będzie też piknik z tramwajami.

Chcemy go zorganizować w lipcu, dokładnie 29, kiedy będzie miało miejsce to faktyczne 125-lecie. Razem z mieszkańcami, pod hasłem ekologii, zdrowego trybu życia, ponieważ tramwaj tak się kojarzy - mówi Roman Maksymiak, prezes gorzowskiego MZK.

Gorzów: tramwaje

i

Autor: SG

Ważnym elementem jubileuszu będzie okolicznościowe wydawnictwo. Książkę napisali Remigiusz Grochowiak i Paweł Kamyszek. Ma ona zawierać dużo niepublikowanych wcześniej materiałów. Z okazji jubileuszu odbudowywany jest również tramwaj 105 NA, który jeszcze nie tak dawno jeździł po Gorzowie. Ma być gotowy na lipcowe obchody.

QUIZ. Kultowe seriale kryminalne. Sprawdź, czy jesteś prawdziwym fanem

Pytanie 1 z 15
Sławomir Borewicz, główny bohater serialu "07 zgłoś się" miał stopień...
Źródło: Gorzowskie tramwaje świętują 125 lat. Co przygotwano na jubileusz?