gorzów covid wojewoda

i

Autor: materiały wojewody lubuskiego Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. pandemii.

Jest stabilnie - mówi wojewoda lubuski o sytuacji pandemicznej w regionie

2021-11-12 16:58

Urzędnicy i służby trzymają rękę na pulsie. Czwarta fala koronawirusa w natarciu. Aktualnie w Lubuskiem liczba zachorowań jest o wiele mniejsza niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. 11 listopada 2020 roku wynosiła ona ponad 790 osób, a teraz 415.

Lubuszanie mogą się czuć bezpieczni, reagujemy na bieżąco – podkreślają urzędnicy. W piątek (12.11) w Lubskiem przybyło 241 nowych przypadków. W tym tygodniu liczba zakażeń waha się od 80 do ponad 400. To zdecydowanie mniej niż w poprzednich falach covid-19. Mimo tego w razie potrzeby zostanie zwiększona liczba łóżek.

- Wzrost zachorowalności, hospitalizacji, zapotrzebowanie na łóżka oiom-owskie jest o wiele niższe niż w poprzednich falach np. w drugiej fali 11 listopada było 791 osób. Więc różnica jest widoczna -  mówi Bożena Chudak, dyrektor wydziału zdrowia LUW.

W razie zwiększającej się liczby zarażonych- planowane jest udostępnienie 858 łóżek covidowych do końca grudnia. W sumie maksymalny zasób szpitali to 1551 sztuk. Jak podał wojewoda - od początku pandemii ponad 625 milionów złotych trafiło do lubuskiej służby zdrowia na walkę z koronawirusem.

Wybuch gazu w Ścinawie.

Quiz patriotyczny. Czy jesteś prawdziwym POLAKIEM?

Pytanie 1 z 10
W którym roku została uchwalona konstytucja 3 maja?
Źródło: Jest stabilnie - mówi wojewoda lubuski o sytuacji pandemicznej w regionie