Gorzów: most w Kostrzynie

i

Autor: Wody Polskie Most przez Wartę w Kostrzynie przed przebudową.

Kostrzyn: Rozpoczyna się przebudowa mostu na Warcie

2021-07-20 14:11

Na koniec 2023 roku kierowcy będą mogli korzystać już z nowej przeprawy. Most przez Wartę będzie wyższy i będzie miał większą nośność. Umowa z wykonawcą już podpisana, prace wkrótce ruszą.

W Kostrzynie remontować będą most drogowy przez Wartę. Umowa z wykonawcą została podpisana, plac budowy przekazany, zatem prace mogą ruszyć już wkrótce. ​Ich zakres jest duży, można powiedzieć, że powstanie nowy obiekt. Jego konstrukcja ma ułatwić zimą pracę lodołamaczom. Poza tym most będzie miał większą nośność i będzie też wyższy.

Podniesiemy most do 5,25 m nad tzw wysoką wodą żeglowną, to powoduje, że barka jest w stanie przewozić dwa kontenery położone jeden na drugim. To daje zupełnie inne możliwości, jeżeli chodzi o wielkość transportu - mówi Marek Duklanowski, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Gorzów: most w Kostrzynie

i

Autor: Wody Polskie

Na czas budowy nowej przeprawy wykonany zostanie objazd na moście tymczasowym po stronie południowej obecnego obiektu. Inwestycja ma być gotowa na koniec 2023 roku. Jej koszt to ponad 100 mln złotych. Przebudowę wykona warszawska firma Warbud S.A.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Źródło: Kostrzyn: Rozpoczyna się przebudowa mostu na Warcie