Lubuskie: Zgłoś nieprawidłowości na kolonii powiatowym stacjom sanepidu

2023-02-02 16:06 kły
gorzów ferie kontrole
Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Ferie w regionie pełną parą. Gorzowski sanepid wojewódzki jest gotowy do kontroli miejsc wypoczynku. W Lubuskiem zgłoszono 166 kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży. Można dzwonić oraz napisać maile.

Inspektorzy sanepidu wraz z policją i strażą pożarną sprawdzają zimowiska na ternie województwa lubuskiego. Czekają na ewentualne zgłoszenia od rodziców, którzy otrzymują niepokojące sygnały od swoich pociech. Co mozna zgłaszać?

- Na przykład można się zgłosić z tym, że dziecko zobaczyło w pokoju robaki, nie ma ciepłej wody albo, że są jakieś niewłaściwe zachowania rówieśników, opiekunów - to wtedy sprawą zajmie się policja - wyjaśnia Aneta Mokosa, rzecznik gorzowskiego sanepidu.

gorzów ferie kontrole 1
Autor: materiały Lubuska Policja Służby podczas kontroli edukują najmłodszych.

Rodzice mogą kontaktować się telefonicznie lub mailowo, ale z powiatową stacją sanepidu, na terenie której odbywa się zimowy wypoczynek. Wtedy inspektorzy, najszybciej jak się da, przeprowadzą kontrole.

W ubiegłym roku gorzowscy inspektorzy sprawdzili 50 miejsc. Nie było poważnych uchybień- najczęściej brakowało zgłoszenia wypoczynku kuratorowi. Szczegóły na stronie gorzowskiego sanepidu oraz kuratorium.

Studenci leczą wirtualnych pacjentów

Jak powinieneś spędzić ferie? Rozwiąż nasz quiz i się przekonaj!

Pytanie 1 z 9
Lubisz sporty zimowe?
Źródło: Lubuskie: Zgłoś nieprawidłowości na koloniach powiatowym stacjom sanepidu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany