Potencjalny olimpijczyk uciekł z Gorzowa

2023-02-08 10:47 K.Bar
przemysław korsak
Autor: FB KS G'Power Przemysław Korsak (pierwszy od prawej) zmienił barwy klubowe.

Przemysław Korsak nie będzie już reprezentował Gorzowa. Rodowity gorzowianin na rok przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu zamienił KS G`Power na UKS Silvant Kajak Elbląg. Gorzowski klub, nie znając jeszcze kwoty dotacji miejskiej nie był w stanie zaproponować kontroferty.

Korsak treningi z elbląskim klubem rozpoczął wraz z początkiem lutego. Jak sam wspominał na konferencji powitalnej w nowym klubie, dużym argumentem przy zmianie barw klubowych był nowy szkoleniowiec Wojciech Załuski:

Nie dzieli nas duża bariera wiekowa, więc miałem kontakt z trenerem i widziałem jego podejście do kajakarstwa, co chce zbudować. I głównie tym swoim podejściem i zaangażowaniem przekonał mnie do siebie, i do tego żeby przyjść do klubu.

Przypomnijmy, niespełna 24-letni Korsak jest wielokrotnym medalistą kajakarskim mistrzostw Polski, Europy i Świata, zarówno w kategoriach młodzieżowych, jak i seniorskich. Poprzednim tak dużym nazwiskiem, które opuściło Gorzów na rzecz Poznania była Karolina Naja w 2020 roku.

Anita Włodarczyk: do końca życia nie zapomnę startów na igrzyskach

QUIZ. W tych powiedzeniach brakuje nazwy zwierzęcia. Wystarczy uzupełnić puste miejsce

Pytanie 1 z 15
Gdyby ... nie skakała, toby nóżki nie złamała!
Źródło: Potencjalny olimpijczyk uciekł z Gorzowa
Nasi Partnerzy polecają