Ratownicy u wojewody w poniedziłek. Czy przyjmą nowe stawki?

2021-09-09 17:36 sg
Gorzów: pogotowie
Autor: SG Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie.

Po tym jak minister zdrowia ogłosił nowe wyceny dobokaretki, dyrektorzy lubuskich stacji pogotowia ratunkowego mogli wyliczyć nowe stawki godzinowe dla ratowników medycznych. Czy będą one do przyjęcia dla protestujących. Odpowiedź powinniśmy poznać w poniedziałek.

Czy gorzowscy ratownicy medyczni zaakceptują nowe stawki? Być może dowiemy się tego w poniedziałek (13.09). Dziś (09.09) dyrektorzy lubuskich stacji pogotowia na spotkaniu z wojewodą zaproponowali nowe wynagradzania dla ratowników medycznych. Wszyscy czekali na ruch ministra zdrowia. W tym tygodniu podał on nowe wyceny dobokaretek. Teraz dyrektorzy wiedzą na co mogą sobie pozwolić. Wysokość podwyżek na razie nie jest upubliczniana. Stawka ma być jednolita dla wszystkich pracujących w regionie.

luw gorzów
Autor: fot. archiwum

Zdaniem dyrektora gorzowskiego pogotowia propozycja jest kompromisowa i jest szansa, że zostanie zaakceptowana. Ratownicy poznają ją prawdopodobnie w poniedziałek, kiedy zaplanowano kolejne spotkanie u wojewody lubuskiego. Uczestniczyć w nim będą także przedstawiciele protestujących pracowników pogotowia.

Przypomnijmy: w połowie sierpnia, w gorzowskim pogotowiu, 41 ratowników medycznych pracujących na kontraktach złożyło wypowiedzenia z pracy. Domagają się wyższych stawek godzinowych.

Czy wiesz, ile czasu dzieci mogą spędzać przed ekranem?

Pytanie 1 z 5
Ile czasu przed ekranem mogą spędzać dzieci do 2 roku życia?
Źródło: Ratownicy u wojewody w poniedziałek. Czy przyjmą nowe stawki?
Nasi Partnerzy polecają