Gorzów: Deszczno

i

Autor: deszczno.pl Urząd Gminy w Deszcznie czeka na oferty firm, które zbudują remizę w Ciecierzycach.

Remiza w Ciecierzycach powinna być w tym roku

2022-02-03 16:00

Gmina Deszczno ogłosiła przetarg na budowę nowej siedziby dla strażaków z Ciecierzyc. Na inwestycję uzyskała ponad pół miliona rządowej dotacji.

Jest przetarg na budowę remizy w podgorzowskich Ciecierzycach​. Na inwestycję mieszkańcy czekają od dawna. W miejscu rozebranego starego budynku przy ul. Wiejskiej ma stanąć nowy, parterowy budynek nawiązujący architekturą do dotychczasowego. Pomieści on garaż dla auta strażackiego, szatnie i zaplecze sanitarne dla ratowników, a także pomieszczenie magazynowe dla sołectwa. Na oferty urzędnicy czekają do 21 lutego.

Na remizę otrzymaliśmy dofinansowanie z „Polskiego ładu”. Miejmy nadzieję, że w 2022 roku będzie wykonana, bo wydaje się ze to będzie szybka, prosta budowa - mówi Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno.

Lifting przejdzie też otoczenie budynku, działka z placem zabaw ma zostać uporządkowana, powstaną nowe nasadzenia i altana rekreacyjna. Na wykonie robót firma, która wygra postępowanie będzie miała 10 miesięcy. Na budowę remizy gmina uzyskała 510 tys. zł dofinansowania w ramach Programu "Polski Ład".

QUIZ. Jakim zwierzęciem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jaki sport lubisz?
Źródło: Remiza w Ciecierzycach powinna być w tym roku