Gorzów: Spichrzowa

i

Autor: SG

Inwestycje

Remont Spichrzowej. Kiedy?

2024-04-11 15:09

To ostatni odcinek drogi, który czeka na modernizację. Remont Spichrzowej mocno utrudni życie kierowcom w Gorzowie. Dlatego urzędnicy starają się, żeby wraz z początkiem prac udostępnić dla ruchu część Jancarza i Kosynierów Gdyńskich.

Kiedy rusza remont ul. Spichrzowej?

Prace na Spichrzowej ruszą zgodnie z planem, czyli w maju. Remont ulicy w centrum Gorzowa mocno skomplikuje życie kierowcom. Urzędnicy chcą, żeby z chwilą rozpoczęcia robót była możliwość przejazdu Jancarza i Kosynierów Gdyńskich. To jedno z pierwszych zadań nowej prezes Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Przeprowadzę z wykonawcami rozmowy co do tego, co można zrobić, żeby jak najszybciej udrożnić takie fragmenty, żeby cały ruch jaki zostanie przełożony na Kosynierów Gdyńskich i Jancarza był do udźwignięcia - mówi Agnieszka Surmacz.

Remont prowadzony będzie na odcinku od Mostu Staromiejskiego do ulicy Hejmanowskiej. Ulica zyska nową nawierzchnię, chodniki, odwodnienie, a także oświetlenie. Powstaną nowe miejsca parkingowe, infrastruktura rowerowa od mostu Staromiejskiego, wzdłuż ul. Chrobrego. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie Spichrzowej z Chrobrego, Nadbrzeżną i Mostową. Koszt prac to 12 mln 700 tys. zł.

Harry Potter QUIZ. Dopasuj czarodzieja do jego domu w Hogwarcie!

Pytanie 1 z 10
Nimfadora Tonks:
Źródło: Remont Spichrzowej. Kiedy?