Zielony bus był testowany w ubiegłym roku przed Świętem Zmarłych. Okazało się, że seniorzy chętnie wtedy z tego pomysłu korzystali. Więc pojazd pojawiać się będzie regularnie. To podoba się seniorom.
- Będzie to bardzo duże udogodnienie. Są osoby, które mają problem z poruszaniem się a to duży cmentarz. Ja jeszcze sama się poruszam, ale to świetne rozwiązanie - mówi spotkana na cmentarzu seniorka.
Na razie meleks będzie kursował w środy od godz.9 do 14. Będzie woził pasażerów spod bramy głównej do nowej części cmentarza, zatrzymując się po drodze na przystankach.
- W momencie kiedy zainteresowanie będzie duże, my oczywiście zwiększymy ilość tych kursów. Będziemy reagować na bieżąco - zapowiada Karolina Rzepecka z zarządu cmentarza.
Polecany artykuł:
Autobusik może przewozić jednorazowo 11 osób. Maksymalna prędkość to 25 kilometrów na godzinę. Zasięg 100 kilometrów.