pijany sulecin

i

Autor: foto. lubuska policja

Sulęcin: Był tak pijany , że nie zauważył radiowozu

2022-02-16 12:02

Nie ustąpił pierwszeństwa policyjnemu radiowozowi bo był pijany. Policjanci z Sulęcina zatrzymali mężczyznę, który prowadził pod wpływem alkoholu ale to nie jedyny problem jaki będzie miał teraz 49 latek.

We wtorek (15 lutego), tuż po godzinie 19.00 na jednej z ulic Sulęcina kierujący osobowym oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu oznakowanemu radiowozowi. Mundurowi ruszyli za nim. Po zatrzymaniu i pierwszych słowach, funkcjonariusze wiedzieli, że mają do czynienia z osobą nietrzeźwą, co potwierdził wynik badania – ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas sprawdzenia 49-latka w systemie okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. To oznacza, że jednym „wypadem” popełnił dwa poważane przestępstwa.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku 49-latek odpowie także za niezastosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów a to może oznaczać nawet do 5 lat pozbawienia wolności

QUIZ. Jaki zawód do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Czy byłeś/aś pilnym uczniem?
Haniebna jazda kierowcy volkswagena. Pomylił ścieżkę rowerową z pasem ruchu?!
Źródło: Sulęcin: Był tak pijany , że nie zauważył radiowozu