gorzów: sąd okręgowy

i

Autor: kb Radni konferencję prasową zorganizowali pod Sądem Okręgowym w Gorzowie.

Lex Tusk

Zdaniem części gorzowskich rajców komisja ds. badania wpływów rosyjskich jest bezprawiem

2023-06-02 11:53

chcą to przekuć na oficjalne stanowisko rady. Pod głosowanie uchwała klubów Platformy Obywatelskiej i Polski 2050 ma zostać zaproponowana w trakcie czerwcowego posiedzenia.

Uważają, że celem komisji jest wyeliminowanie opozycyjnych wobec rządu Zjednoczonej Prawicy polityków przed wyborami parlamentarnymi i samorządowymi. Co jeszcze wzbudza sprzeciw? Mówi gorzowski radny PO - Radosław Wróblewski:

Te rozwiązania naruszają konstytucyjny trójpodział władzy i porządek prawny. Łamią prawa człowieka i obywatela, m. in. prawo do sądu, zasadę domniemania niewinności, prawo do obrony, do postępowania w co najmniej dwóch instancjach, czy równość obywateli wobec prawa. Są także sprzeczne z Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej i Europejską Konwencją Praw Człowieka.

Andrzej Duda zdecydował ws. lex Tusk!

Na temat tych i pozostałych zarzutów wobec powołanej komisji dyskusja rozgorzeje w trakcie spotkania rady miasta 21 czerwca. Przypomnijmy, że Prezydent RP Andrzej Duda kontrowersyjną ustawę, potocznie nazywaną "lex Tusk" podpisał 29 maja.

Jak dobrze pamiętasz zabawki z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywała się zabawka, która po napędzaniu za pomocą dźwigni kręciła się wokół własnej osi?
Źródło: Zdaniem części gorzowskich rajców komisja ds. badania wpływów rosyjskich jest bezprawiem