Olsztyn. Rusza rozbudowa linii trawmajowych. Będą utrudnienia w centrum i na Jarotach

i

Autor: pixabay.com

Olsztyn. Rusza rozbudowa linii trawmajowych. Będą utrudnienia w centrum i na Jarotach

2021-07-26 14:29

Prace nad nową linii tramwajową w Olsztynie wkraczają w etap, w którym zamknięcia fragmentów ulic nie da się uniknąć. Oznacza to utrudnienia nie tylko dla kierowców. Zmiany z pewnością odczują również osoby podróżujące komunikacją miejską na trasie robót. Problemy z płynną jazdą zaczną się w ostatni weekend lipca. Szczegóły w materiale poniżej.

Rusza budowa nowej infrastruktury tramwajowej, która połączy osiedle Pieczewo ze śródmieściem oraz Dworcem Głównym w Olsztynie. Zmiany w organizacji ruchu w centrum i południowej części miasta drogowcy wprowadzą w nocy z soboty 31 lipca, na niedzielę 1 sierpnia.

Polacy na Igrzyskach w Tokio - stolarz, żołnierz, finansistka | ESKA XD - Sportekspertka #27

Chodzi przede wszystkim o zamknięcie Alei Piłsudskiego, od ulicy Głowackiego do Mazowieckiego (dawna Obiegowa), a także zamkniecie fragmentu ulicy Wilczyńskiego na Jarotach – zapowiada Patryk Pulikowski z olsztyńskiego ratusza. Także 31 lipca nastąpią zmiany w harmonogramie pracy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach na osiedlu Jaroty ( Witosa/Kanta, Witosa/ Janowicza , Płoskiego Dorantta)- dodaje Pulikowski.

Posłuchaj: Olsztyn- rozbudowa linii tramwajowej. O zmianach w organizacji ruchu- mówi Patryk Pulikowski

Piłsudskiego częściowo nieprzejezdna

Zmiany w organizacji ruchu dotyczą zamknięcia odcinka Piłsudskiego, od ul. Głowackiego do ul. Mazowieckiego (dawna Obiegowa). Drogowcy zaplanowali objazd do ul. Kościuszki ulicami: Mazowieckiego i Żołnierską.

Olsztyn. Rusza rozbudowa linii trawmajowych. Będą utrudnienia w centrum i na Jarotach

i

Autor: UM Olsztyn Nowe torowisko dla tramwajów. Wykonawca zamknie odcinek jednej z głównych ulic w mieście

Jednocześnie na al. Sikorskiego na skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego (dawna Obiegowa)-Pstrowskiego zostanie wyznaczony dodatkowy lewoskręt, przez co powstanie możliwość skrętu w lewo z dwóch pasów, a pozostanie jeden pas w relacji na wprost. Aby uniknąć przejazdu po wąskiej ulicy Żołnierskiej, jadącym od strony al. Sikorskiego kierowcom zalecany jest objazd w lewo w ulicę Pstrowskiego i dalej do ul. Kościuszki i ul. Głowackiego.

Olsztyn. Rusza rozbudowa linii trawmajowych. Będą utrudnienia w centrum i na Jarotach

i

Autor: UM Olsztyn Na Alei Sikorskiego zamiast dwoch pasów do jazdy na wprost, dwa lewoskręty

Wilczyńskiego też zamknięta

Roboty ruszą równolegle na osiedlu Jaroty, gdzie wykonawca zamknie ulicę Wilczyńskiego, od skrzyżowania z ulicą Krasickiego po pętlę Pieczewo. Oznacza to, że od sierpnia kierowcy nie będą mieć możliwości wjazdu w Wilczyńskiego z ulic: Jeziołowicza, Panasa, Wachowskiego oraz Turkowskiego.

Przemieszczanie się w okolicach placu budowy mają ułatwić trzy minironda. Tymczasowo będą one funkcjonować na skrzyżowaniach ulic: Krasickiego/Wilczyńskiego, Krasickiego/Herdera/Świtycz-Widackiej i Krasickiego/Kubusia Puchatka.

Zmiany w komunikacji miejskiej też będą nieuniknione. Wymusi je m.in. przeniesienie pętli autobusowej Pieczewo na jedną z wyłączonych jezdni ul. Krasickiego (pomiędzy ulicami Świtycz-Widackiej i Wilczyńskiego).

Powstanie też tymczasowa linia autobusowa, która będzie dowozić pasażerów z tymczasowego przystanku przy skrzyżowaniu ulic Gębika/Wilczyńskiego do przystanku końcowego, w pobliże budynku przy ul. Krasickiego 9. Tam będzie można się przesiąść do autobusów jadących w kierunku centrum.Wzdłuż ul. Świtycz-Widackiej i odcinka ul. Gębika wprowadzony zostanie zakaz parkowania.

Olsztyn. Rusza rozbudowa linii trawmajowych. Będą utrudnienia w centrum i na Jarotach

i

Autor: UM Olsztyn Wilczyńskiego nieprzejezdna- od skrzyżowania z ulicą Krasickego po petlę Pieczewo

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Objazdy przez poligon i Brzeziny

Problemy w z związku z rozbudową torowiska dla tramwajów mają kierowcom złagodzić minironda, skróty i objazdy.Samochody z Osiedla Generałów znów pojadą skrótem przez Brzeziny, ulicami Szostkiewicza i Kalinowskiego.Kierowcy osobówek zyskają nową drogę przez dawny poligon, obecnie ulicę Dąbrowskiej. Trasa umożliwiająca dojazd do ronda na ul. Szymborskiej i dalej do ul. Pstrowskiego i obwodnicy.

Zmiany, które wykonawca wprowadzi na ulicach Olsztyna wraz z 1 sierpnia, będą obowiązywać w Olsztynie do odwołania. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Olsztyn. Rusza rozbudowa linii tramwajowych. Będą utrudnienia w centrum i na Jarotach