Konkursy i akcje mają pomóc w promowaniu szczepień w Świętokrzyskiem

2021-08-19 12:48 MC
szczepionka
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Gminy, które osiągną najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców mogą liczyć na pokaźną nagrodę. O nowym konkursie rządowym dla gmin „Rosnąca odporność”, organizowany w ramach Narodowego Programu Szczepień, poinformował wojewoda świętokrzyski.

Nowy konkurs tym różni się od wcześniej ogłoszonych, czyli „Najbardziej odporna gmina” i „Gmina na medal #SzczepimySię”, że obecnie chcemy zapunktować te gminy, w których wystąpi wyraźny wzrost odsetka zaszczepień. Chodzi nam o dynamikę wykonywania szczepień, gdzie punktem końcowym 31 października tego roku. Ten element dynamiki ustawia na nowo poprzeczkę i wyrównuje szanse dla wszystkich gmin, różniących się odsetkiem zaszczepionych osób – wyjaśniał Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

W konkursie mogą brać udział gminy ze wszystkich powiatów w kraju, za wyjątkiem miast na prawach powiatu. Laureatami mogą być gminy znajdujące się w powiatach z minimum 3 gminami.

Poza rządowymi konkursami „Najbardziej odporna gmina” i „Gmina na medal #SzczepimySię” – mających na celu zachęcenie mieszkańców do szczepień, z  inicjatywy wojewody, w mobilnym punkcie szczepień przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim, zorganizowano dwie akcje, z których skorzystało już prawie 3600 osób. Podczas akcji „Zaszczep się w majówkę” jednodawkową szczepionkę przyjęło 2675 osób. Nadal trwa akcja „Zaszczep się w wakacje”, przeprowadzana w soboty i niedziele - informuje Urząd Wojewódzki w Kielcach.

Amatorzy i uznani pływacy rywalizowali w Brdzie. Za nami Woda Bydgoska 2021
Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?
Źródło: Konkursy i akcje mają pomóc w promowaniu szczepień w Świętokrzyskiem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany